27 Pułk Ułanów

Działania polityczno-militarne, bitwy, potyczki, jednostki i dowódcy, biografie, zbrodnie wojenne, wystąpienia polityków, działania wywiadów, plany - pytania i dyskusje.
ODPOWIEDZ
SebastianPiorecki

27 Pułk Ułanów

Post autor: SebastianPiorecki » czw lip 30, 2009 9:31 pm

Witam jestem tu nowy więc od razu przepraszam jesli zrobie coś źle.
Mój Pradziadek Bolesław Piórecki był właśnie w 27 pułku ułanów i poszukuje stron internetowych o tym pułku.
Szukałem już ale nie znalazłem nic.
Jeśli mozecie mi coś opowiedzieć o tym pułku to będe widzięczny.
Z góry dzięki
Sebastian Piórecki

Piskor

Re: 27 Pułk Ułanów

Post autor: Piskor » pt sie 07, 2009 7:59 pm

Witaj. Osobiście poleciłbym Ci serię książeczek pułkowych wydawanych w dużej mierze w PRL, a częściowo również w formie przedruków ( o pułkach kawalerii - czerwona/różowa okładka ). Ja osobiście nie spotkałem się z książką o 27 pułku ułanów, ale podobno wydana została takowa. Myślę że tam zdobyłbyś najobfitsze informacje.

voodoo34

Re: 27 Pułk Ułanów

Post autor: voodoo34 » sob sie 08, 2009 12:30 pm

Piskor pisze:Witaj. Osobiście poleciłbym Ci serię książeczek pułkowych wydawanych w dużej mierze w PRL, a częściowo również w formie przedruków ( o pułkach kawalerii - czerwona/różowa okładka ). Ja osobiście nie spotkałem się z książką o 27 pułku ułanów, ale podobno wydana została takowa. Myślę że tam zdobyłbyś najobfitsze informacje.
Te książeczki to Zarys Historii Pułków Polskich w Kampanii Wrześniowej. Tylko dwie pierwsze ukazały się za PRL-u w 1989. Reszta to już czasy późniejsze. Historię 27 pułku ułanów opisano w numerze 11 z 1992 roku.

Piskor

Re: 27 Pułk Ułanów

Post autor: Piskor » ndz sie 09, 2009 9:08 am

Dokładnie o te książki mi chodziło. Myślę, że jeżeli ju szukać informacji to najprędzej tam można się czegoś dokopać.

SebastianPiorecki

Re: 27 Pułk Ułanów

Post autor: SebastianPiorecki » wt sie 25, 2009 3:50 pm

ok dzięki
A gdyby jeszcze jakieś strony internetowe to było by całkiem dobrze.
Ale i tak wielkie dzięki


103

Re: 27 Pułk Ułanów

Post autor: 103 » pt wrz 18, 2009 7:46 am

W ramach serii "WP II Rzeczypospolitej" oficyny Wydawniczej "AJAKS" z Pruszkowa wydano w 2005r tom nr 3
p.t. "27 Pułk Ulanów im. Króla Stefana Batorego 1920-1939" autor K. Kowerko.
Polecam również monogradię "Armia MODLIN 1939" T.Jurga i W.Karbowski , Warszawa 1987, wydawnictwo MON i WIH.

ODPOWIEDZ