Niemiecka artyleria

Artyleria, lotnictwo, broń strzelecka, pojazdy, kawaleria, marynarka wojenna, fortyfikacje - czyli wszystko o sprzęcie, ekwipunku i broni wszystkich stron wojny. Organizacja i struktura wojsk.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Horus
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 799
Rejestracja: pn lut 11, 2008 11:11 pm

Niemiecka artyleria

Post autor: Horus » śr wrz 30, 2009 9:18 pm

Mam taki "mały" problem. Czy, lub gdzie mogę się dowiedzieć w jakie armaty (haubice, możdzierze) były wyposażone poszczególne dywizjony poza dywizyjne. Nie jest to nic poważnego, chcę tylko "mój" Wrzesień na planszy jeszcze bardziej urealnić. Miło też byłoby się dowiedzieć o uzbrojeniu niemieckich dywizjonów przeciwlotniczych.

Gebhardt

Re: Niemiecka artyleria

Post autor: Gebhardt » czw paź 01, 2009 1:41 pm

Organizacje i wyposazenie zmotoryzowanych dyonow podaje Niehorster, ale to juz p Pulkownik zapewne ma?

Awatar użytkownika
Horus
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 799
Rejestracja: pn lut 11, 2008 11:11 pm

Re: Niemiecka artyleria

Post autor: Horus » ndz paź 04, 2009 10:51 am

Gebhardt pisze:Organizacje i wyposazenie zmotoryzowanych dyonow podaje Niehorster, ale to juz p Pulkownik zapewne ma?
Niestety nie ma. Chciałem pójść na łatwiznę.

Gebhardt

Re: Niemiecka artyleria

Post autor: Gebhardt » czw paź 08, 2009 12:22 pm

6 dyonow lekkich zmot wyposazonych w haubice 105mm
I & II/77 Art.-Regt (mot) (dyony dzialaly niezaleznie bez dowodztwa)
II & III/677 Art.-Regt (mot) z dowodztwem pulku
I & III/697 Art.-Regt (mot) z dowodztwem pulku

67 dyonow mieszanych (Schwere Gemischte Artillerie-Abteilung (mot)) a bateria armat 100mm i dwie baterie haubic polowych 15cm
7 dyonow ciezkich (Schwere Artillerie-Abteilung (mot)) a bateria mozdzierzy 21cm i dwie baterie armat 15cm
2 dyony ciezkie a bateria mozdzierzy 21cm i dwie baterie mozdzierzy 30.5cm (Schwere Haubitzen-Abteilung (mot))
1 dyon ciezki a 3 baterie armat 24cm K-3 (Schwerste Kanonen-Abteilung (mot))

Jakbys mogl poslac mi maila na priva to przesle skan strony z numeracja dyonow, co by mi oszczedzilo duzo przepisywania :)

Awatar użytkownika
Horus
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 799
Rejestracja: pn lut 11, 2008 11:11 pm

Re: Niemiecka artyleria

Post autor: Horus » ndz paź 11, 2009 6:29 pm

Niestety nadal nie ma na forum wiadomości prywatnych. A może tutaj byś umieścił skan?

Gebhardt

Re: Niemiecka artyleria

Post autor: Gebhardt » pn paź 12, 2009 5:25 pm

Nici wychodza, zmienili mi program jakies nowe 'ulepszone' g....

Napisz do mnie na: chris.gebhardt@stgeorge's.nhs.uk

Pozdrawiam
K

ODPOWIEDZ