Adolf Ickowicz

Jeżeli szukacie swoich bliskich, krewnych i znajomych, z którymi utraciliście kontakt w okresie kampanii wrześniowej, czy też II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie.
Regulamin forum
Jeżeli szukacie swoich bliskich lub krewnych, z którymi utraciliście kontakt w okresie II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie. Wystarczy założyć sobie konto i umieścić wpis na forum - jako temat proszę wstawić jedynie imię i nazwisko poszukiwanej osoby.

Informacje o poszukiwanych osobach proszę przekazywać bezpośrednio autorom lub administratorowi serwisu.

UWAGA!
Istnieje internetowa baza, w której znajduje się wiekszość nazwisk osób, które trafiły do obozów jenieckich, koncentracyjnych lub na przymusowe roboty: http://www.straty.pl/.

Polecam również pozycję „Księga Pochowanych Żołnierzy Polskich Poległych w II Wojnie Światowej. Żołnierze Września” wydaną w Pruszkowie w 1993 roku oraz późniejsze suplementy.

Spis ofiar II wojny światowej na terenie województwa śląskiego znajduje się pod adresem: http://www.katowice.uw.gov.pl/mp/
ODPOWIEDZ
-wojtek1000-

Adolf Ickowicz

Post autor: -wojtek1000- » sob maja 16, 2009 1:58 pm

Witam Wszystkich jestem nowy na tym forum. Poszukuje informacji Adolfie Ickowiczu. Z opowieści babci wynika że walczył we wrześniu 1939 roku i dostał się do niewoli niemieckiej, a po wojnie wrócił do domu. Interesuje mnie w jakiej jednostce służył, gdzie walczył, kto znajduje się na zdjęciach i jaką odznakę ma na mundurze na jednym zdjęciu widać słabo ale może ktoś rozpozna. Jeżeli ktoś ma jeszcze inne informacje to tez mnie zaciekawia.Ciocia ma jeszcze zdjęcia pradziadka w mundurze podhalańczyka, ale w najbliższym czasie nie będę miał do nich dostępu. Z góry dziękuje za informacje.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

-wojtek1000-

Post autor: -wojtek1000- » wt cze 23, 2009 11:56 am

Podejrzewam że służył on w 2 Pułku Strzelców Podhalańskich, ponieważ babcia coś powiedziała że pojechał do wojska pojechał do Sanoku. A tam znajdowała się ta jednostka. Na zdjęciu przy ckm miał najwyższy stopień czyli mógł być dowódcą "załogi" tego ckm. a w czasie mobilizacji pułk sformował 4 Batalion Karabinów Maszynowych i Broni Towarzyszącej. Więc mogę mieć racje jeżeli ktoś mógł by to potwierdzić to bardzo proszę o informacje.

qrak

Post autor: qrak » wt cze 23, 2009 12:52 pm

Możliwe, że służył w pułku podhalańskim. Na pierwszym zdjęciu na patce dostrzegam emblemat, który może być tym używanym w wojskach podhalańskich. Niestety zdjęcie jest niewyraźne aby być pewnym na 100%.
Stopień jaki ma jest to kapral - możliwe więc, że dowodzi obsługą CKM.
Zmobilizowany mógł właśnie, jak napisałeś do 4baonu KM lub też walczyć w składzie 2psp, który to był elementem 22 Dywizji Piechoty.

-wojtek1000-

Post autor: -wojtek1000- » wt cze 23, 2009 4:50 pm

Faktycznie na 3 i 4 zdjęciu ma dwie belki czy stopień kaprala, wyszła mi słaba jakość ale na oryginalnych zdjęciach na zdjęciu 1 i 2 widać są trzy belki czyli plutonowy(jak się mylę to proszę mnie poprawić) czyli mógł awansować w odstępie czasu w jakim zdjęcia były robione?. Przepraszam za jakość zdjęć.

AniaSul

Re: Adolf Ickowicz

Post autor: AniaSul » czw wrz 02, 2010 10:54 am

Wojtku1000, pisząc o zdjęciu w mundurze podhalańczyka, miałeś na myśli to? Na drugim zdjęciu (które załadowało się jako pierwsze) pierwszy z lewej to mój ojciec. W październiku we Wrocławiu będzie wystawa starych fotografii, myślę, że może cię zainteresować :) Odezwij się aniasul@interia.pl
Załączniki
Na zamku w Haliczu.jpg
Na zamku w Haliczu.jpg (72.73 KiB) Przejrzano 5332 razy
Adolko w mundurze.jpg
Adolko w mundurze.jpg (78.05 KiB) Przejrzano 5332 razy

AniaSul

Re: Adolf Ickowicz

Post autor: AniaSul » czw wrz 02, 2010 10:56 am

uścislając, ojciec to pierwszy z lewej - ze stojących

ODPOWIEDZ