Poszukiwania poległych we wrześniu

Jeżeli szukacie swoich bliskich, krewnych i znajomych, z którymi utraciliście kontakt w okresie kampanii wrześniowej, czy też II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie.
Regulamin forum
Jeżeli szukacie swoich bliskich lub krewnych, z którymi utraciliście kontakt w okresie II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie. Wystarczy założyć sobie konto i umieścić wpis na forum - jako temat proszę wstawić jedynie imię i nazwisko poszukiwanej osoby.

Informacje o poszukiwanych osobach proszę przekazywać bezpośrednio autorom lub administratorowi serwisu.

UWAGA!
Istnieje internetowa baza, w której znajduje się wiekszość nazwisk osób, które trafiły do obozów jenieckich, koncentracyjnych lub na przymusowe roboty: http://www.straty.pl/.

Polecam również pozycję „Księga Pochowanych Żołnierzy Polskich Poległych w II Wojnie Światowej. Żołnierze Września” wydaną w Pruszkowie w 1993 roku oraz późniejsze suplementy.

Spis ofiar II wojny światowej na terenie województwa śląskiego znajduje się pod adresem: http://www.katowice.uw.gov.pl/mp/
ODPOWIEDZ
Madi

Poszukiwania poległych we wrześniu

Post autor: Madi » pn mar 31, 2008 7:45 pm

Witam. Szukam poległych żołnierzy z oświęcimskiego Batalionu Obrony Narodowej (kompanie Oświęcim, Kęty i Brzeszcze) z 203 pprez. ppłk Albina Rogalskiego w walkach w Stopnicy, Osieku, Biłgoraju (16 września 1939 - Puszcza Solska) i pod Tomaszowem. Czy istnieją w tych miejscowościach cmentarze z imiennym wykazem poległych? Pomóżcie.
BON Oświęcim składał się z czterech kompanii (w tym jedna ciężkich karabinów maszynowych) a do tej pory udało się ustalić zaledwie kilkadziesiąt nazwisk żołnierzy służących w tej jednostce. Za każdą informacje serdecznie dziękuję.

marlog
Porucznik
Porucznik
Posty: 479
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 4:15 pm

Re: Poszukiwania poległych we wrześniu

Post autor: marlog » czw kwie 03, 2008 11:46 am

Madi pisze: Szukam poległych żołnierzy z .
nie znam angielskiego ale poszukaj tutaj

http://felsztyn.tripod.com/id20.html

jest tam bardzo dużo nazwisk

invictus

Re: Poszukiwania poległych we wrześniu

Post autor: invictus » czw kwie 03, 2008 6:35 pm

http://felsztyn.tripod.com/id20.html

jest tam bardzo dużo nazwisk
Super strona!

ODPOWIEDZ