Polityka obronna ĆSR a racja stanu II RP (1938-1939)

Działania polityczno-militarne, bitwy, potyczki, jednostki i dowódcy, biografie, zbrodnie wojenne, wystąpienia polityków, działania wywiadów, plany - pytania i dyskusje.
marlog
Porucznik
Porucznik
Posty: 479
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 4:15 pm

Post autor: marlog » pt cze 27, 2008 7:31 pm

LESZEK pisze:Małe pytanie do marloga.
Czesi mieli być wykorzystani przez Polaków jako "mięso armatnie"?
A na jakiej podstawie "oprócz swojej wyobraźni" ( to nie moje, ale dobre :D) to twierdzisz?
Rozwiniesz tę myśl?
Chyba nie do obrony własnej Ojczyzny?

marlog
Porucznik
Porucznik
Posty: 479
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 4:15 pm

Post autor: marlog » pt cze 27, 2008 7:35 pm

LESZEK pisze:
O boże! To my napadliśmy miłujący6 pokój naród "radziecki"? Kurczę...nie wiedziałem...
Udowodnij ,że było inaczej...
Polacy byli agresorem...
i tak uważał cały świat...nie wiem nad czym tutaj się zastanawiać?
Przecież to dzięki anulowaniu dekretów rozbiorowych przez Sowietów Polska mogła powstać...
I to chyba każdy historyk powinien wiedzieć...

marlog
Porucznik
Porucznik
Posty: 479
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 4:15 pm

Post autor: marlog » pt cze 27, 2008 8:20 pm

LESZEK pisze:
Brednie piszesz. Kupy się to nie trzyma.
Proszę o fakty a nie o sformułowania bez znaczenia....
Nie byli mięsem armatnim,bo przy boku Polaków walczyli o własną niepodległość...
tak napisz udowodnię ,że to są bzdury..
Byli internowani ...
Gdy mieli wkraczać Niemcy do Czechów w nocy z dnia 14 na 15 marca 1939 do generała L.Rayskiego była prośba by zgodził się na lądowanie eskadr czeskich na polskich lotniskach odmówił dlatego 19.03.1939 Rydz - Śmigły przyjął jego dymisją też o tym nie mówią w polskich szkołach???

LESZEK

Post autor: LESZEK » pt cze 27, 2008 8:26 pm

Dymisja Rayskiego była z zupełnie innych powodów. Jakbyś znał historię Polski, to byś wiedział z jakich. U nas w szkołach lepiej uczą niż .... :D

marlog
Porucznik
Porucznik
Posty: 479
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 4:15 pm

Post autor: marlog » pt cze 27, 2008 8:29 pm

LESZEK pisze:Dymisja Rayskiego była z zupełnie innych powodów.
oczywiście czysty przypadek......
a czy chcieli wylądować to już nie napisałeś...

LESZEK

Post autor: LESZEK » pt cze 27, 2008 8:32 pm

marlog pisze:
LESZEK pisze:Dymisja Rayskiego była z zupełnie innych powodów.
oczywiście czysty przypadek......
a czy chcieli wylądować to już nie napisałeś...
Te rzeczy nie maja ze soba nic wspólnego. Czego tam u was uczą?

Awatar użytkownika
Horus
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 799
Rejestracja: pn lut 11, 2008 11:11 pm

Post autor: Horus » pt cze 27, 2008 8:41 pm

marlog pisze: Udowodnij ,że było inaczej...
Polacy byli agresorem...
i tak uważał cały świat...nie wiem nad czym tutaj się zastanawiać?
Przecież to dzięki anulowaniu dekretów rozbiorowych przez Sowietów Polska mogła powstać...
I to chyba każdy historyk powinien wiedzieć...
I tu, niestety, musze sie z Marlogiem zgodzic. To ze na wschodzie rozciagaly sie tereny faktycznie przez nikogo nie administrowane, wcale nie znaczylo ze mozna je sobie zagarnac. A argument ze to tereny historycznie polskie do mnie nie przemawia. Wlasciwie to jak daleko mozna sie cofac w historie zeby roscic pretensje do pewnych obszarów? Jezeli do czasów powstania zrebów panstwowosci to wiekszosc terytoriów na swiecie moglaby pozostac niezalezna. A jezeli za kryteria przyjac osadnictwo i kolonizacje, to ja mieszkam w Danii, dawne Prusy naleza sie Finlandii a Berlin oraz Rugia przypada Slowianom, w tym przypadku najblizej ma Polska. A co ze Szczecinem? Ani Polski ani Niemiecki. To miasto poganskie które wszystkim sie opieralo. Chrobry Szczecin zdobywal i chrzcil dwa razy.

LESZEK

Post autor: LESZEK » pt cze 27, 2008 8:46 pm

Horus pisze:
marlog pisze: Udowodnij ,że było inaczej...
Polacy byli agresorem...
i tak uważał cały świat...nie wiem nad czym tutaj się zastanawiać?
Przecież to dzięki anulowaniu dekretów rozbiorowych przez Sowietów Polska mogła powstać...
I to chyba każdy historyk powinien wiedzieć...
I tu, niestety, musze sie z Marlogiem zgodzic. To ze na wschodzie rozciagaly sie tereny faktycznie przez nikogo nie administrowane, wcale nie znaczylo ze mozna je sobie zagarnac. A argument ze to tereny historycznie polskie do mnie nie przemawia. Wlasciwie to jak daleko mozna sie cofac w historie zeby roscic pretensje do pewnych obszarów? Jezeli do czasów powstania zrebów panstwowosci to wiekszosc terytoriów na swiecie moglaby pozostac niezalezna. A jezeli za kryteria przyjac osadnictwo i kolonizacje, to ja mieszkam w Danii, dawne Prusy naleza sie Finlandii a Berlin oraz Rugia przypada Slowianom, w tym przypadku najblizej ma Polska. A co ze Szczecinem? Ani Polski ani Niemiecki. To miasto poganskie które wszystkim sie opieralo. Chrobry Szczecin zdobywal i chrzcil dwa razy.
Się zastanów nad tym co piszesz...
A o Traktacie Brzeskim nieszczęśni słyszeli? Znają nieszczęśni konsekwencje jakie rodziłoby wejście traktatu w zycie? Do książek ! :evil:

marlog
Porucznik
Porucznik
Posty: 479
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 4:15 pm

Post autor: marlog » pt cze 27, 2008 8:46 pm

LESZEK pisze:
marlog pisze:
LESZEK pisze:Dymisja Rayskiego była z zupełnie innych powodów.
oczywiście czysty przypadek......
a czy chcieli wylądować to już nie napisałeś...
Te rzeczy nie maja ze sobą nic wspólnego. Czego tam u was uczą?
Napisz,
chcieli wylądować czy nie...
Czy Rayski był przeciwny jak chcieli tak czy nie???

historyk jesteś...
nie trzymaj nas w napięciu......

marlog
Porucznik
Porucznik
Posty: 479
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 4:15 pm

Post autor: marlog » pt cze 27, 2008 8:49 pm

LESZEK pisze:


Się zastanów nad tym co piszesz...
Sam się zastanów,to że gdzieś mieszka milion Polaków to nie powód by Polskę tam instalować...
Potrzebne podstawy prawne , jeżeli uważasz inaczej to prześlij swoją petycję do Chicago w USA...

ODPOWIEDZ