Kilka modeli pana Marcexa

Kupię, sprzedam, poszukuję, mam pytania lub coś ciekawego do zakomunikowania ... czyli wszystko dla kolekcjonerów militariów, poszukiwaczy i rekonstruktowów.
Marcex

Kilka modeli pana Marcexa

Post autor: Marcex » czw lip 03, 2008 9:12 pm

Armatka 47mm i polski żołnierz:
Obrazek
PZL p 11c:
Obrazek
TK - 3
Obrazek
Żołnierze niemieccy:
Obrazek
Co myślicie?

Awatar użytkownika
Horus
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 799
Rejestracja: pn lut 11, 2008 11:11 pm

Post autor: Horus » czw lip 03, 2008 9:32 pm

Zdjecia troche nieostre. Ta "jedenastka" wyglada jak stary zestaw ZST Plastik. Myle sie? Chyba ze to Heller. A z jakiego zestawu jest armata "Pocisk"? Ja osobiscie wole obrabiac papier, ale co moge powiedziec? Pocwicz jeszcze techniki malowania, chodzi mi o cieniowanie. powodzenia w dalszych pracach.

Marcex

Post autor: Marcex » czw lip 03, 2008 9:53 pm

Horus pisze:Ta "jedenastka" wyglada jak stary zestaw ZST Plastik.
Owszem, to było produkowane na bazie tamtego zestawu.
Armatka z RPM
Kartony też robię ale nie maluję: marcex-modelarstwo.blog.onet.pl

Przemo

Post autor: Przemo » pt lip 04, 2008 11:09 am

Z jakiego zestawu została wykonana TK-3

MatriX

Post autor: MatriX » pt lip 04, 2008 12:02 pm

Aparatem Ty to robiłeś czy telefonem??

Chyba bardziej telefonem z aparatem VGA...
TK-3 z RPM? A armatka to Miragge Hobby...chyba

gonczor

Post autor: gonczor » pt lip 04, 2008 4:12 pm

To dzialko to tragedia. Żołnierz też. Tak dziwnie jednolicie pomalowany. Brak oczy i ust.
PZL jest strasznie słabej jakości (zdjęcie) ale z tego, co widzę to trochę nierówno pomalowany.
tankietka. Hmm. Dziwnie wygląda w takim jednolitym zielonkawo-jakims malowaniu. 3+
zołniezre Niemiccy. Mundur błyszczy się bardziej niż hełm, pozatym znowu brak detali. 3

Mimo wszytko powodzenia w robieniu modeli. Ja chciałem pzl 7 wstawić, ale tyle części juz zgubiłem, że nie wiem, czy to będzie miało sens

Marcex

Post autor: Marcex » pn lip 07, 2008 10:46 am

Przepraszam za słabą jakość zdjęć, ale mój kolega bawił się moim aparatem i zmienił ustawienia. Dzisiaj zrobię lepszej jakości zdjęcia

1. Gonczor dlaczego uważasz działko za tragedię? zostało pomalowane według wzoru 36. Jest równo sklejona. Taka jednolita barwa tankietki także jest jednym ze wzorów, nie pamiętam którym. Żołnierz polski - czego od niego chcesz? Na filmach wojennych oraz w literaturze widziałem takie właśnie mundury. Co do żołnierzy niemieckich to światło było pod złym kątem.
2. Zauważyłem że każdy mój post, mimo iż w żadnym cię nie obraziłem, bez przyczyny krytykujesz. Jeżeli masz zamiar wyżywać się na mnie to ja sobie nie życzę.
W związku z powyższym na przyszłość: ciebie nie pytam!
Nie wiem skąd w tobie tyle malkontenctwa!!!

Adrianuss90

Post autor: Adrianuss90 » pn lip 07, 2008 3:05 pm

tak jak już gonczor wspomniał kolor farb na tankietce i na żołnierzach nie zgadza się z oryginalnym kolorem malowania

Plamy na działku też nie są zbyt dobrze wykonane ocena ogólna 3+

Teraz moje dzieła:D
Tankietka malowanie wz.36
Obrazek
Obrazek
7TP i Bofors wz.28
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Żołnierze Polscy z pod Arnhem i oficer niemiecki
Obrazek
kuchnia polowa niemiecka
Obrazek
Obrazek

Gonczor proszę o ocene

Jagmin
Generał
Generał
Posty: 879
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 11:58 am

Post autor: Jagmin » pn lip 07, 2008 5:00 pm

Adrianuss90 pisze: Bofors wz.28
???

Awatar użytkownika
Horus
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 799
Rejestracja: pn lut 11, 2008 11:11 pm

Post autor: Horus » pn lip 07, 2008 5:41 pm

Adrianuss90 pisze:tak jak już gonczor wspomniał kolor farb na tankietce i na żołnierzach nie zgadza się z oryginalnym kolorem malowania

Plamy na działku też nie są zbyt dobrze wykonane ocena ogólna 3+

Gonczor proszę o ocene
To nie Gonczor tylko ja. Mozna? Po pierwsze co Ci sie nie podoba w malowaniu tankietki? Taki sam dobry kolor jak na Twoim 7 TP. No, chyba ze widziales na wlasne oczy jak byly malowane.
Teraz w sprawie malowania Twojej TKW? Czy ten zielony nie jest troche za jasny? I jedna uwaga do wszystkich Panów modelarzy - bardzo prosze, stosujcie cieniowanie, to znacznie poprawia efekt koncowy. Niestety sam tego na figurkach drugowojennych nie przedstawie, poniewaz teraz maluje tylko figurki do gry Wladca Pierscieni.

ODPOWIEDZ