Kilka modeli pana Marcexa

Kupię, sprzedam, poszukuję, mam pytania lub coś ciekawego do zakomunikowania ... czyli wszystko dla kolekcjonerów militariów, poszukiwaczy i rekonstruktowów.
Adrianuss90

Post autor: Adrianuss90 » pn lip 07, 2008 6:12 pm

Horus sorry za pomyłkę a bofors to chodziło o malowanie jaki to wzór zielony tylko przez lampę błyskową jest jaśniejszy ale jak chcesz pocieniować tankietkę i mówię Ci zieleń na moim 7TP a na tankietce Marcex

Awatar użytkownika
Horus
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 799
Rejestracja: pn lut 11, 2008 11:11 pm

Post autor: Horus » pn lip 07, 2008 6:35 pm

Cieniowanie wiesz jak robic? Najpierw nanosi sie plukanke w nieco cimniejszym odcieniu ( piaskowy lub ochra zólta+ brazowy, zielony+ brazowy, brazowy+czarny), zeby byla baaaardzo rzadka, prawie brudna woda. Nastebnie calasc przetrzec "suchym" pedzlem w nieco jasniejszym odcieniu niz kolor bazowy( piaskowy+ zolty lub bialy, zielony +zolty, brazowy+zolty lub piaskowy). Wtedy sylwetka jest wyrazniejsza i wcale model nie wyglada na przybrudzony czy mocno wyeksploatowany. Niektórzy to lubia. To samo tyczy sie twarzy i mundurów, wiem ze jest to do wykonania nawet w skali 1:72. Ja maluje ciut wieksze, o wysogosci 35mm.

Adrianuss90

Post autor: Adrianuss90 » pn lip 07, 2008 6:53 pm

ja mam skale 1:35 ale na modele jeszcze nie kladłem cieniowania i na żołnierzy tez nie

Ale popatrz dokladnie na te zdjęcia mojego 7TP i tankietke marcexa a zieleń jest wogóle inna

Awatar użytkownika
Horus
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 799
Rejestracja: pn lut 11, 2008 11:11 pm

Post autor: Horus » pn lip 07, 2008 7:21 pm

Dobrze by bylo gdyby Marceax zrobil zdjecie lepiej oswietlonego modelu, wtedy mozna porównac. W zasadzie kolor, wlasciwie jego odcien, jest mi obojetny, widzialem juz rózne malowania zielonego : ciemna zielen, prawie czarna( to chyba przesada), zielony jak na Twoim 7 TP, oliwkowo-zielony( bardziej zielony, jak tez wpadajacy w braz).

Adrianuss90

Post autor: Adrianuss90 » pn lip 07, 2008 7:33 pm

zielony na moim 7TP byl porównywany na kilku tablicach z nr farby Hubrola i jeszcze jedenj nie pamietam i był wybierany odcień jak najbardziej pasujacy z 1939r.

Awatar użytkownika
Horus
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 799
Rejestracja: pn lut 11, 2008 11:11 pm

Post autor: Horus » pn lip 07, 2008 7:42 pm

Adrianuss90 pisze:zielony na moim 7TP byl porównywany na kilku tablicach z nr farby Hubrola i jeszcze jedenj nie pamietam i był wybierany odcień jak najbardziej pasujacy z 1939r.
A jest gdzies zachowany oryginalny wzór? Nie wyplowialy? To tak jak na podstawie czarno-bialego zdjecia niektórzy krytykuja odcien szarego na modelu. Nie widzieli na zywo koloru a okreslaja odcien.

Adrianuss90

Post autor: Adrianuss90 » pn lip 07, 2008 8:08 pm

w sprawie koloru było to negocjowane z kilkoma osobami które modelarstwem zajmują się kilkanaście lat

Marcex

Post autor: Marcex » wt lip 15, 2008 5:00 pm

Dałem już nowe zdjęcia lepszej jakości.
Teraz moje dziełaVery Happy
Panie kolego, ja nie dałem swoich modeli do tematu użytkownika MatriX, proszę na przyszłość zakładać nowe tematy.

Adrianuss90

Post autor: Adrianuss90 » wt lip 15, 2008 8:30 pm

oki spoko sorry

Marcex

Post autor: Marcex » śr lip 16, 2008 10:32 am

Adrianuss90 pisze:oki spoko sorry
OK spoko :wink: nic takiego bardzo złego się nie stało :wink:

ODPOWIEDZ