sokół 1000

Artyleria, lotnictwo, broń strzelecka, pojazdy, kawaleria, marynarka wojenna, fortyfikacje - czyli wszystko o sprzęcie, ekwipunku i broni wszystkich stron wojny. Organizacja i struktura wojsk.
ODPOWIEDZ
tomcio

sokół 1000

Post autor: tomcio » sob paź 18, 2008 7:03 pm

Co myslicje o motocyklu sokół 1000 czy mógłby konkurowac z Niemieckimi motocyklami w walce a nie tylko w dostarczaniu meldunków i rozkazów.

I chcialem przeprosic a szczególnie Jagmina za moje blendy ortograficzne popełniane w wczesniejszych tematach byłem przyzwyczajony do tibi a tam nie ma polskich znaków jeszcze raz przepraszam i obiecuje ze to sie nie powtórzy :( .

Sir Fargon

Post autor: Sir Fargon » sob paź 18, 2008 9:12 pm

Niestety bracie, sokół pisze się przez "ó". :)
Poza tym uważam że był to świetny motocykl, choć niezwykle drogi.
I zdaje mi się że taki temat już istnieje.

strabek

Post autor: strabek » sob paź 18, 2008 9:15 pm

Polski motocykl był porównywalny z motocyklami niemieckimi. :lol:

qrak

Post autor: qrak » ndz paź 19, 2008 6:17 am

W jakim sensie konkurować? I z którymi niemieckimi motocyklami?

wallenrod.69

Post autor: wallenrod.69 » ndz paź 19, 2008 2:05 pm

Nasz Sokół 1000 z wózkiem bocznym, był jak najbardziej "konkurencyjny" wobec podobnych konstrukcji nie tylko Wehrmachtu, ale i pozostałych armii na Świecie. Tu nie mamy się czego wstydzić. Jego walory terenowe i możliwość stosowania różnego wariantu uzbrojenia (np. rkm wz.28 na wózku, analogicznie do niemieckiego Mg.34) predysponowały go do jednostek rozpoznawczych i w takiej postaci był używany.
Natomiast jako solówki (czyli pojazd łącznikowy) bardziej odpowiedni był Sokół 600.

flugzeug30

Post autor: flugzeug30 » pt lut 06, 2009 3:22 am

Sokół 1000 M 111 z wózkiem [ od 1936 r. , pierwotnie CWS M 111 ], zastąpił wcześniejsze konstrukcje, takie jak Harley- Davidson [ tak z demobilu po I wojnie, jak i późniejsze ] oraz CWS M 55 .

ODPOWIEDZ