Franciszek Orzoł

Jeżeli szukacie swoich bliskich, krewnych i znajomych, z którymi utraciliście kontakt w okresie kampanii wrześniowej, czy też II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie.
Regulamin forum
Jeżeli szukacie swoich bliskich lub krewnych, z którymi utraciliście kontakt w okresie II wojny światowej możecie umieścić tutaj swoje ogłoszenie. Wystarczy założyć sobie konto i umieścić wpis na forum - jako temat proszę wstawić jedynie imię i nazwisko poszukiwanej osoby.

Informacje o poszukiwanych osobach proszę przekazywać bezpośrednio autorom lub administratorowi serwisu.

UWAGA!
Istnieje internetowa baza, w której znajduje się wiekszość nazwisk osób, które trafiły do obozów jenieckich, koncentracyjnych lub na przymusowe roboty: http://www.straty.pl/.

Polecam również pozycję „Księga Pochowanych Żołnierzy Polskich Poległych w II Wojnie Światowej. Żołnierze Września” wydaną w Pruszkowie w 1993 roku oraz późniejsze suplementy.

Spis ofiar II wojny światowej na terenie województwa śląskiego znajduje się pod adresem: http://www.katowice.uw.gov.pl/mp/
ODPOWIEDZ
Poulet

Franciszek Orzoł

Post autor: Poulet » wt sie 04, 2015 9:31 am

Dzień Dobry
Poszukuję jakichkolwiek informacji o Franciszku Orzoł ze wsi Gadomskie. Gdzie walczył i gdzie zginął. Syn Marianny, urodzony około 1912 roku. Przed wojną służył w KOP-ie. Po wybuchu wojny został zmobilizowany i tu nie wiem do jakiego pułku - ciotka wspominała coś o listach które od niego przychodziły z 33 lub 30 pułku piechoty, ale pewności nie ma.
Za jakiekolwiek informacje będę wdzięczny.

ODPOWIEDZ