Mauser... ASG

Kupię, sprzedam, poszukuję, mam pytania lub coś ciekawego do zakomunikowania ... czyli wszystko dla kolekcjonerów militariów, poszukiwaczy i rekonstruktowów.
ODPOWIEDZ
-wojtek1000-

Mauser... ASG

Post autor: -wojtek1000- » pt lut 05, 2010 12:07 am

Jaka odmiana mausera jest dobra do rekonstrukcji Polskiego piechura, posiadam tą broń na kulki (ASG) i chciałbym gdyby się dało wsadzić cały mechanizm w kolbe, ale niewiem w jaką i niewiem czy kolba która "pasuje" dla Polaka będzie dobra żeby wsadzić ten mechanizm. Mój plan po wybraniu koby jest taki dopasować wszystko do siebie i dla poprawienia wyglądu kupić okucia do danego modelu. Jeżeli ktoś już prubował czegoś takiego, albo ma pomocne informacje to prosze o pomoc. Mam nadzieje że ten wątek nie tylko mi się przyda :)

qrak

Re: Mauser... ASG

Post autor: qrak » ndz lut 07, 2010 12:24 pm

Zakładam, że posiadasz Mausera w wersji kar 98k. WP używało dwóch rodzajów karabinków systemu Mauser: kar 98 i wz.29. Jak wyglądały te bronie i czym się różnią to już znajdziesz sobie w sieci.
Odnośnie przeniesienia "bebechów" do łoża odpowiedniego karabinka to czytałem niedawno na jakimś forum (niestety nie pamiętam www.), że takie coś jest problematyczne. Mianowicie replika ASg jest większa i gdzieś tam nie koniecznie chce pasować do łoża. Zawsze można też kupić kopię łoża http://www.fox-military.com/products.php i przez dłubanie i wybieranie dopasować.

-wojtek1000-

Re: Mauser... ASG

Post autor: -wojtek1000- » pn lut 08, 2010 2:02 pm

A model 98a bedzie dobry?

qrak

Re: Mauser... ASG

Post autor: qrak » pn lut 08, 2010 2:41 pm

Też

MatriX

Re: Mauser... ASG

Post autor: MatriX » sob mar 02, 2013 4:39 pm

Dobry Mauser ASG dużo kosztuje.

Podstawowe repliki Mausera firmy Boyi ( w plastiku i/lub drewnie ) to koszt 300-600zł, acz ich wygląd wymaga poprawy ( drewno+ ważne szczegóły ). Bebechy- tu jest problem, bo replika jest "napędzana" sprężynowo, a kulki ładowane pojedyńczo w łuskach, co dodatkowo komplikuje zabawę. O przełożeniu bebechów nie ma mowy.

Polecam forum wmasg.pl, pewnie tam w dziale 2WŚ albo rekonstrukcji historycznych opisane jest co wybrać odpowiednio i jakie są problemy z mauserami ASG.

Pozdrawiam, MatriX

ODPOWIEDZ