Strona 1 z 2

Gra o kampanii wrześniowej

: pt paź 05, 2007 1:19 pm
autor: maciek1939
Zapraszam Was do przedstawienia swoich pomysłów na grę strategiczną dotyczącą kampanii wrześniowej.

W 1998 r. ukazała się gra Fall Weiss (strategiczna gra turowa) ale nie ma jej na rynku i niewielu już ją posiada. Chciałbym wrócić do pomysłu i przy Waszym wsparciu zebrać informacje do opracowania scenariusza takiej gry. Może kiedyś, ktoś zechce zrobić z tego użytek.

Założenia moje są następujące:
- trzy warianty gry:
A. rozgrywka zaczynająca się 1 września na podstawie rzeczywistej dyslokacji wojsk
B. rozgrywka zaczynająca się 1 września na podstawie własnej dyslokacji wojsk
C. rozbudowa armii od 1936 r. wg własnego uznania i własna dyslokacja wojsk.

Dlaczego się do Was zwracam? Chciałbym abyśmy kiedyś mogli zagrać w grę maksymalnie realistyczną i realną i skonfrontować wszystkie koncepcje rozegrania tej wojny proponowane przez różnych "znawców" tematu.

Proszę Was o sugestie co do rozegrania poszczególnych wariantów i poważne potraktowanie sprawy.

Proszę mniej przypadkowo dobierać lokalizację dla nowych tematów. Przenoszę wątek w sąsiedztwo tematu o grach.
pozdrawiam
Jagmin

: ndz lis 04, 2007 8:18 pm
autor: Bloo
Fajowska by była gra o kampanii wrześniowej moim zdaniem,bo kamapnia wrześniowa jest mało znana z granicą i opiera się na takich wyobrażęniach jak:
-polska kawaleria szarżowała n niemieckie czołgi (BZDURA!)
-polskie myśliwce nigdy nie wystartowały bo zniszczono je na ziemi na przygranicznych lotniskach(BZDURA nr.2)
-polska armia została zniczszcna w 3 dni (BZDURA nr.3)
Wracając do tematu: jest tworzony właśnie symulator lotu Wojna Obronna 1939 , gdzie można być obrońcą polskiego nieba na PZL P-11c, lub niegrzecznym kolesiem z Luftwaffe na Meserze Bf-109. I wiele więcej

W grze Theater of war jest kampania gdzie możemy dowodzić polskimi oddziałami i mamy do dyspozycji oprócz piechociarzy też czołg 7TP , tankietkę TKS z kaemem lub działkiem przeciwczołgowym oraz inne bronie jak np. działa.

: ndz lis 04, 2007 8:21 pm
autor: Kozioł
"działkiem przeciwczołgowym"

Ja tak tylko gwoli ścisłości. Nie było takich działek, były Nkm-y i tego się trzymajmy.

: pn lis 05, 2007 4:04 am
autor: invictus
Hahahahahahahahahahaha!!! Ale ankieta chyba jakiś doktor socjologii ją tu opracował... (sic!)

: pn lis 05, 2007 6:38 pm
autor: Bloo
Napisałem ''działkiem przeciwczołgowym'' ponieważ broń o kalibrze ponad 20 mm klasyfikuje się już do działek, nkm też może posiadać taki kaliber no i mój błąd bo trochę skojarzyło mi się z Boforsem kal. 37 mm Tankietki typu TKS uzbrojone w taki właśnie nkm tzn. FK wz.38 mogły dość skutecznie zwalczać niemieckie czołgi lekkie. Ale dlaczego tylko strategie? Nie można było by zrobić strzelanki? albo czegoś innego bo wspominałem już o symulatorze lotu.

: pn lis 05, 2007 8:22 pm
autor: Kozioł
Wiem że powyżej 20mm to już działka(a gdzieniegdzie zdarza się zaliczanej już mniejszych kalibrów do działek) ale chodziło mi po prostu o trzymanie się przedwojennej terminologii. Co do gry, byłoby miło, ale do tego potrzeba pieniędzy, ludzi którzy znając się na wrześniu 1939 potrafiliby taką grę stworzyć oraz przede wszystkim szans że taka gra w ogóle się sprzeda, a z tym nigdy nie wiadomo.

: pn lis 12, 2007 6:48 pm
autor: Czesław
Doszły mnie słuchy z pewnych źródeł, że muzeum bitwy nad Bzurą próbuje wyprodukować i wydać grę tylko i wyłącznie o Kampanii Wrześniowej. Nie wiem ile w tym prawdy, ale mam przeciek z samej góry. Było by to coś w stylu słynnego Blitzkriega. Co wy na to?

: pn lis 12, 2007 7:04 pm
autor: Kozioł
Jak coś w stylu Blitzkrieg to cały w skowronkach jestem. Swoją drogą od dwóch już bodaj lat powstaje mod do Blitzkriega pod tytułem Fall Weiss i wygląda na to że są już blisko końca.

http://bkpforums.com/phpBB2/viewtopic.php?t=889

: pn lis 12, 2007 7:09 pm
autor: Czesław
Oby! Przecież domorośli oficerowie polskich wojsk pancernych czekają by zmienić losy historii i wjechać na swych TKS-ach i 7TP do Berlina!
Przynajmniej ja czekam :)

: pn lis 12, 2007 7:14 pm
autor: Kozioł
TKs-ach? Z tego co tam wyczytałem to dostępne mogą być też TKD i TKS-D, pisali coś chyba o jakiejś niespodziance po polskiej stronie, gotowy 14 TP a może nawet poszaleli i 20-25TP sobie zrobili, skoro IS 3 mógł załapać się na Berlin a Myszka na Ardeny to czemu nie :rotfl: