space
 
Kampania Wrześniowa 1939 | Wojna Obronna 1939 | IV Rozbiór Polski | Kampania obronna 1939 | Polendfeldzug 1939 | Polish Campaign 1939 | Feldzug in Polen 1939

Strona główna 

  

Forum

  

Artykuły 

  

Bitwy i potyczki

  

Organizacja

  

Uzbrojenie

  

Biografie

  

Galerie

   Odwiedź nasz profil na Facebooku i zostań naszym fanem!  

 Kontakt 


Johannes von Blaskowitz

(1883-1948), generał niemiecki. Urodzony 10 lipca w Peterswalde. Walczył w I wojnie światowej, w 1935 roku został awansowany na generała. Dowodził 3. armią podczas zajęcia Sudetów.

Opracował plan inwazji na Polskę i jako dowódca 8. armii uczestniczył w agresji na Polskę. Przjął kapitulację Warszawy. Sprzeciwił się zbrodniom na ludności polskiej i żydowskiej, której dopuszczali się jego żołnierze. Sporządził na ten temat raport, który przesłał Hitlerowi. Został przez to czasowo zdegradowany.

D-ca 2 i 9 armii, następnie 1 armii i Grupy Armii "G" (1940-44), d-ca grupy armii "H" (1945).

Postawiony przed Międzynarodowy Trybunał Wojskowy w Norymberdze prawdopodobnie popełnił samobójstwo.

     

space

Zachowaj przeszłość
Nie pozwól aby wspomnienia Twoich bliskich uległy zapomnieniu, a rodzinne archiwum bezpowrotnie przepadło! Spisz relacje swoich bliskich, zeskanuj zdjęcia i dokumenty, a my je opublikujemi i zachowamy dla przyszłych pokoleń.
Rekrutacja do naszej załogi!
Jeżeli interesujesz się historią kampanii wrześniowej, uzbrojeniem, itp. i chciałbyś spróbować swoich sił w pisaniu artykułów na tematy z nimi związane, to skontaktuj się z nami. 
 
Tagi: obrona Warszawy rekonstrukcje 1939 katyń agresja zsrr bitwa pod Mławą bitwa nad Bzurą bitwa pod Mokrą bitwa pod Wizną obrona Westerplatte bitwa w Borach Tucholskich bitwa pod Kockiem 7tp tks kalendarium 1939 bitwa pod Szackiem i Wytycznem organizacja Wojska Polskiego 1939 uzbrojenie niemieckie 17 września uzbrojenie zsrr
 
space
Kampania Wrześniowa 1939 Copyright © 1997-2018      Mapa portalu   |   Kontakt   |   § Zastrzeżenia prawne 
space