space
 
Kampania Wrześniowa 1939 | Wojna Obronna 1939 | IV Rozbiór Polski | Kampania obronna 1939 | Polendfeldzug 1939 | Polish Campaign 1939 | Feldzug in Polen 1939

Strona główna 

  

Forum

  

Artykuły 

  

Bitwy i potyczki

  

Organizacja

  

Uzbrojenie

  

Biografie

  

Galerie

   Odwiedź nasz profil na Facebooku i zostań naszym fanem!  

 Kontakt 


Wilhelm Keitel

(1882- 1946) feldmarszałek. Urodził się 22 września 1882 roku w Hanowerze. W 1901 roku wstąpił do armii, a w 1902 roku został drugim porucznikiem w 46. pułku artylerii polowej. Po zakończeniu I wojny światowej był w randze kapitana. Po wojnie został członkiem nacjonalistycznej organizacji terrorystycznej (Freikorps), która działał na granicy polskiej w roku 1919.

Od 1925 roku został oficerem Truppenamtu. W 1929 roku został kierownikiem Oddziału Organizacyjnego Sił Lądowych. Po dojściu do władzy Hitlera szybko awansował i w 1934 roku otrzymuje stopień generała majora. Wierny i najbliższy wojskowy współpracownik Hitlera. 4 lutego 1938 mianowany szefem Naczelnego Dowództwa Wehrmachtu (OKW). W 1940 roku mianowany feldmarszałkiem.

Po inwazji na Polskę wydał rozkazy Schultzowi Staffeinelowi oraz Gestapo nakazujące eksterminację Żydów. Wielokrotnie chciał podać się do dymisji ale zgody nie wyrażał Hitler. W maju 1941 roku podpisał rozkaz nakazujący rozstrzeliwanie członków władz komunistycznych ZSRR, którzy trafili do niewoli, a w czerwcu wydał rozkaz umożliwiający Himmlerowi rozpoczęcie segregacji rasowej na terenie ZSRR. W późniejszym okresie popadł w niełaskę Hitlera. Wciąż wydawał rozkazy umożliwiające rozstrzeliwanie strajkujących robotników, schwytanych partyzantów oraz zestrzelonych lotników alianckich.

Skazany na śmierć za zbrodnie wojenne przez trybunał w Norymberdze.

space

Zachowaj przeszłość
Nie pozwól aby wspomnienia Twoich bliskich uległy zapomnieniu, a rodzinne archiwum bezpowrotnie przepadło! Spisz relacje swoich bliskich, zeskanuj zdjęcia i dokumenty, a my je opublikujemi i zachowamy dla przyszłych pokoleń.
Rekrutacja do naszej załogi!
Jeżeli interesujesz się historią kampanii wrześniowej, uzbrojeniem, itp. i chciałbyś spróbować swoich sił w pisaniu artykułów na tematy z nimi związane, to skontaktuj się z nami. 
 
Tagi: obrona Warszawy rekonstrukcje 1939 katyń agresja zsrr bitwa pod Mławą bitwa nad Bzurą bitwa pod Mokrą bitwa pod Wizną obrona Westerplatte bitwa w Borach Tucholskich bitwa pod Kockiem 7tp tks kalendarium 1939 bitwa pod Szackiem i Wytycznem organizacja Wojska Polskiego 1939 uzbrojenie niemieckie 17 września uzbrojenie zsrr
 
space
Kampania Wrześniowa 1939 Copyright © 1997-2018      Mapa portalu   |   Kontakt   |   § Zastrzeżenia prawne 
space