space
 
Kampania Wrześniowa 1939 | Wojna Obronna 1939 | IV Rozbiór Polski | Kampania obronna 1939 | Polendfeldzug 1939 | Polish Campaign 1939 | Feldzug in Polen 1939

Strona główna 

  

Forum

  

Artykuły 

  

Bitwy i potyczki

  

Organizacja

  

Uzbrojenie

  

Biografie

  

Galerie

   Odwiedź nasz profil na Facebooku i zostań naszym fanem!  

 Kontakt 


Pacyfik - film

Pacyfik - Blu-Ray Pacyfik - DVDGalapagos Films i HBO przedstawiają "Pacyfik"! Nowe dzieło twórców kultowej "Kompanii braci". Film zostanie wydany na płytach Blu-Ray i DVD już 5 listopada 2010. Serial uhonorowany został 8 nagrodami Emmy! Wspólna produkcja Toma Hanksa i Stevena Spielberga.

 

Steven Spielberg oraz Tom Hanks przedstawiają kolejną, po "Kompanii braci", wojenną superprodukcję. Uhonorowany 8 nagrodami Emmy (a nominowany do nich w aż 24 kategoriach) serial "Pacyfik" to brutalna i niezwykle realistyczna opowieść o amerykańskiej wojnie na Pacyfiku, przedstawiająca także ogrom ludzkich doświadczeń oraz indywidualnych przeżyć wyniesionych z wojny. Entuzjastycznie przyjęty przez widzów i krytyków cykl debiutuje w Polsce na Blu-Ray i DVD w ofercie Galapagos Films.

"Pacyfik" opowiada historie trzech autentycznych amerykańskich marines: Roberta Leckie (James Badge Dale), Eugene'a Sledge'a (Joe Mazzello) i Johna Basilone'a (Jon Seda) walczących na różnych frontach Wojny na Pacyfiku: na wyspie Guadalcanal, w tropikalnych lasach przylądka Gloucester, twierdzach Peleliu oraz na piaszczystych wybrzeżach Iwo Jimy i Okinawy. W ciągu kilku lat są bezpośrednimi świadkami jednych najkrwawszych i najcięższych walk w historii II Wojny Światowej.

Scenariusz serialu powstał na podstawie wspomnień uczestników Wojny na Pacyfiku: "With the Old Breed: At Peleliu and Okinawa" i "China Marine" Eugene'a Sledge'a, "Helmet for My Pillow" Roberta Leckiego oraz "Red Blood, Black Sand" Chucka Tatuma.

? Ten epicki miniserial powstał na podstawie prawdziwych historii trzech marines, na których przykładzie widać jak bardzo wojna na Pacyfiku różniła się od walk toczonych w Europie. To była inna wojna toczona z innym wrogiem - mówi Colin Callender, prezes telewizji HBO - producenta serialu.

Pomysłodawcą serialu jest Bruce C. McKenna, nagrodzony Emmy, jeden ze scenarzystów "Kompanii braci", który do koncepcji realizacji telewizyjnej produkcji opowiadającej o Wojnie na Pacyfiku przekonał największe gwiazdy kina. Producentami "Pacyfiku" są m.in. dwukrotny zdobywca Oscara Tom Hanks, trzykrotny zdobywca Oscara Steven Spielberg oraz dwukrotny zdobywca nagrody Emmy Gary Goetzman, współtwórca takich kinowych przebojów jak "Mamma Mia", "Ekspres polarny" oraz "Moje wielkie greckie wesele".

Za reżyserię serialu odpowiedzialni są jedni z najlepszych twórców telewizyjnych: nominowany do Emmy Jeremy Podeswa ("Dynastia Tudorów", "Bez skazy", "Sześć stóp pod ziemią"), sześciokrotnie nominowany do Emmy Timothy Van Patten ("Rodzina Soprano", "Rzym", "Seks w wielkim mieście") oraz zdobywca nagrody Emmy David Nutter ("Terminator. Kroniki Sary Connor", "Supernatural", "Ostry dyżur").

Zdjęcia do serialu w większości powstały w Australii, gdzie też wydano większość z zaplanowanego budżetu. Lokalny dziennik "Herald Sun" po zakończeniu prac poinformował, że przy "Pacyfiku" znalazło pracę aż 4000 Australijczyków, a sama produkcja wygenerowała aż 180 milionów dolarów australijskich przychodu w krajowym budżecie.

Zdjęcia do serialu rozpoczęły się 10 sierpnia 2007 roku i z przerwami trwały aż do końca maja 2008 roku. W tym czasie ekipa pracowała m.in. w Port Douglas, rezerwacie Mowbray, australijskim stanie Victoria oraz w okolicach Melbourne.

Amerykańska premiera pierwszego odcinka serialu odbyła się 14 marca 2010 roku na antenie telewizji HBO i przyciągnęła przed telewizory ponad 3 miliony widzów! "Pacyfik" został entuzjastycznie przyjęty przez krytyków, którzy nazwali go "niesamowitym" (Entertainment Weekly), "uniwersalnie doskonałym" (Los Angeles Times) oraz "krwawym arcydziełem" (TV Guide).

WYDANIE BLU-RAY I DVD
Wydanie Blu-Ray i DVD serialu "Pacyfik" z polskim lektorem i polskimi napisami do wersji oryginalnej zadebiutuje 5 listopada 2010 w Polsce i na świecie. Wydania  DVD i Blu-ray będą wzbogacone w wyjątkowe dodatki specjalne.

Wydanie DVD (6 płyt) - dodatki:

  • Portrety Pacyfiku - wnikliwe portrety prawdziwych zołnierzy marynarki wojennej przedstawionych w Pacyfiku
  • Na planie Pacyfiku - 30 minutowy dokument z planu
  • Anatomia Pacyfiku - historyczny dokumento wydarzeniach, które wpłynęły na bezlitosny
    i brutalny przebieg walk na wodach Pacyfiku

Wydanie Blu-Ray (6 płyt) - dodatki:
Posiadacze wydania filmu na płytach Blu-Ray będą mogli odczuć moc serialu w high-definition oraz dodatkowo pogłębić swoją wiedzę na temat filmu oglądając przygotowane specjalnie z myślą o  tej edycji ekskluzywne dodatki:

  • Pacyfik wnikliwe oglądanie: dowiedz się więcej o żołnierzach marynarki wojennej i poszerz swoją wiedze historyczną podczas oglądania 10-częściowego, 10-godzinnego materiału z funkcją obraz-w-obraz
  • Przewodnik po polu bitwy - nawiguj przez największe zdarzenia z serialu Pacyfik
  • Animowane mapy
  • Wywiady z historykami i weteranami wojennymi
  • Historyczne materiały filmowe, zdjęcia i wiele więcej.

***

Galapagos Sp. z o.o.  Nowa niezależna spółka dystrybucyjna na polskim rynku, założona przez Andrzeja Łudzińskiego (uprzednio Dyrektora Generalnego polskiego oddziału Warner Home Video) i Tomasza Kopcia (współzałożyciela spółki muzycznej Pomaton, obecnie EMI Music). Galapagos Sp. z o.o. rozprowadza filmy DVD oraz Blu-ray z filmami i programami  Warner Bros., New Line Cinema oraz HBO, a także jest wyłącznym dystrybutorem na DVD oferty Discovery, Cartoon Network, wybranych seriali Telewizji Polskiej i TVN (m.in. projekt BrzydUla).

Warner Home Video Światowy lider na rynku filmów wideo. Warner Home Video obsługuje największą sieć dystrybucyjną, na którą składają się odziały zlokalizowane w 89 krajach, i oferuje najszerszy wybór filmów na świecie. Biblioteka Warner Home Video zawiera najnowsze produkcje komercyjne oraz klasyki wyprodukowane przez Warner Bros. Pictures, Turner Entertainment Company, Castle Rock Entertainment, HBO Home Video i New Line Home Entertainment.

HBO Video (Home Box Office) istnieje na rynku od 1984 roku, proponując bogaty zestaw programów, od cieszących się uznaniem krytyków oryginalnych seriali, takich jak "Rodzina Soprano" i "Rzym", po kinowe produkcje. Oferta katalogowa firmy zawiera setki tytułów - seriali, programów dla dzieci i filmów. W odpowiedzi na intensywny rozwój światowego rynku DVD, w 2003 roku HBO Video utworzyło w Londynie międzynarodowy oddział firmy.

Źródło informacji oraz zdjęć: informacja prasopwa Galapagos Sp. z o.o.

space

Zachowaj przeszłość
Nie pozwól aby wspomnienia Twoich bliskich uległy zapomnieniu, a rodzinne archiwum bezpowrotnie przepadło! Spisz relacje swoich bliskich, zeskanuj zdjęcia i dokumenty, a my je opublikujemi i zachowamy dla przyszłych pokoleń.
Rekrutacja do naszej załogi!
Jeżeli interesujesz się historią kampanii wrześniowej, uzbrojeniem, itp. i chciałbyś spróbować swoich sił w pisaniu artykułów na tematy z nimi związane, to skontaktuj się z nami. 
 
Tagi: obrona Warszawy rekonstrukcje 1939 katyń agresja zsrr bitwa pod Mławą bitwa nad Bzurą bitwa pod Mokrą bitwa pod Wizną obrona Westerplatte bitwa w Borach Tucholskich bitwa pod Kockiem 7tp tks kalendarium 1939 bitwa pod Szackiem i Wytycznem organizacja Wojska Polskiego 1939 uzbrojenie niemieckie 17 września uzbrojenie zsrr
 
space
Kampania Wrześniowa 1939 Copyright © 1997-2018      Mapa portalu   |   Kontakt   |   § Zastrzeżenia prawne 
space