space
 
Kampania Wrześniowa 1939 | Wojna Obronna 1939 | IV Rozbiór Polski | Kampania obronna 1939 | Polendfeldzug 1939 | Polish Campaign 1939 | Feldzug in Polen 1939

Strona główna 

  

Forum

  

Artykuły 

  

Bitwy i potyczki

  

Organizacja

  

Uzbrojenie

  

Biografie

  

Galerie

   Odwiedź nasz profil na Facebooku i zostań naszym fanem!  

 Kontakt 


Czarna kawaleria. Bojowy szlak pancernych Maczka

Kliknij aby powiększyć

Kacper Śledziński

Oprawa twarda z obwolutą
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-240-1607-5
Opracowanie graficzne: Witold Siemaszkiewicz
Format: 158x225
Ilość stron: 460
Wydawnictwo: Znak

Doskonały styl Kacpra Śledzińskiego sprawia, że książkę czyta się jak wciągający thriller, a nie naukową rozprawę opartą na licznych cytowaniach i źródłach. Autor przedstawił proces tworzenia brygady pancernej z brygay kawalerii, a następnie dramatyczne wydarzenia wojenne przytaczając liczne wspomnienia - równiez niemieckie.

Żołnierze Maczka przeszli pełny szlak bojowy - od września 1939 roku w Polsce, przez Węgry, Francję i Wielką Brytanię po Normandię, Belgię, Holandię i 1945 rok w Niemczech. Bohaterstwo, odwaga, poświęcenie, ale i wyszkolenie, znajomość żołnierskiego fachu, dobre dowodzenie i uzbrojenie. Te cechy pozwoliły polskim pancerniakom walczyć i zwyciężać od pierwszego do ostatniego dnia wojny.

space

Zachowaj przeszłość
Nie pozwól aby wspomnienia Twoich bliskich uległy zapomnieniu, a rodzinne archiwum bezpowrotnie przepadło! Spisz relacje swoich bliskich, zeskanuj zdjęcia i dokumenty, a my je opublikujemi i zachowamy dla przyszłych pokoleń.
Rekrutacja do naszej załogi!
Jeżeli interesujesz się historią kampanii wrześniowej, uzbrojeniem, itp. i chciałbyś spróbować swoich sił w pisaniu artykułów na tematy z nimi związane, to skontaktuj się z nami. 
 
Tagi: obrona Warszawy rekonstrukcje 1939 katyń agresja zsrr bitwa pod Mławą bitwa nad Bzurą bitwa pod Mokrą bitwa pod Wizną obrona Westerplatte bitwa w Borach Tucholskich bitwa pod Kockiem 7tp tks kalendarium 1939 bitwa pod Szackiem i Wytycznem organizacja Wojska Polskiego 1939 uzbrojenie niemieckie 17 września uzbrojenie zsrr
 
space
Kampania Wrześniowa 1939 Copyright © 1997-2018      Mapa portalu   |   Kontakt   |   § Zastrzeżenia prawne 
space