space
 
Kampania Wrześniowa 1939 | Wojna Obronna 1939 | IV Rozbiór Polski | Kampania obronna 1939 | Polendfeldzug 1939 | Polish Campaign 1939 | Feldzug in Polen 1939

Strona główna 

  

Forum

  

Artykuły 

  

Bitwy i potyczki

  

Organizacja

  

Uzbrojenie

  

Biografie

  

Galerie

   Odwiedź nasz profil na Facebooku i zostań naszym fanem!  

 Kontakt 


Czerwony bunt. Jedenaście tragicznych dni na pokładzie pancernika Potiomkin

Kliknij aby powiększyć

Neal Bascomb
Tłumaczenie: Jan Wąsiński

Oprawa twarda z obwolutą
ISBN: 978-83-240-1347-0
Format: 158x225
Ilość stron: 448
Wydawnictwo: Znak

Neal Nascomb w mistrzowski sposób wprowadza czytelnika w atmosferę schyłku imperium rosyjskiego, na dwór cara oraz zapoznaje z warunkami codziennego życia zwykłych ludzi. Przedstawia sytuację polityczną Rosji w roku 1905 oraz panujące wewnątrz niej stosunki społeczne, tak jakby była to fabuła sensacyjnej opowieści, a nie powszechnie znane fakty. Autor włożył ogromną pracę w ocenę i analizę dostepnych materiałów źródłowych aby przedstawić jak najbardziej obiektywną wersję wydarzeń na pokładzie pancernika Potiomkin - najnowocześniejszej i najpotężniejszej jednostki rosyjskiej na wodach Morza Czarnego. Bunt marynarzy Potiomkina był jedynie jednym z wielu społecznych i rewolucyjnych wystąpień na początku XX wieku w Rosji ale jego znaczenie było wyjątkowe - buntownicy przejęli broń o ogromnej sile jak na owe czasy. O buncie pisały gazety na całym świecie rozważając jego wpływ na obecną i przyszłą sytuację cara Mikołaja II. Dramat marynarzy trwający kilkanaście dni wciąga czytelnika jak najlepsza powieść.

Niezwykle ciekawa opowieść, w dynamiczny i barwny sposób opisuje przebieg jedenastu dni, które wstrząsnęły światem. (Simon Sebag Montefiore)

space

Zachowaj przeszłość
Nie pozwól aby wspomnienia Twoich bliskich uległy zapomnieniu, a rodzinne archiwum bezpowrotnie przepadło! Spisz relacje swoich bliskich, zeskanuj zdjęcia i dokumenty, a my je opublikujemi i zachowamy dla przyszłych pokoleń.
Rekrutacja do naszej załogi!
Jeżeli interesujesz się historią kampanii wrześniowej, uzbrojeniem, itp. i chciałbyś spróbować swoich sił w pisaniu artykułów na tematy z nimi związane, to skontaktuj się z nami. 
 
Tagi: obrona Warszawy rekonstrukcje 1939 katyń agresja zsrr bitwa pod Mławą bitwa nad Bzurą bitwa pod Mokrą bitwa pod Wizną obrona Westerplatte bitwa w Borach Tucholskich bitwa pod Kockiem 7tp tks kalendarium 1939 bitwa pod Szackiem i Wytycznem organizacja Wojska Polskiego 1939 uzbrojenie niemieckie 17 września uzbrojenie zsrr
 
space
Kampania Wrześniowa 1939 Copyright © 1997-2018      Mapa portalu   |   Kontakt   |   § Zastrzeżenia prawne 
space