space
 
Kampania Wrześniowa 1939 | Wojna Obronna 1939 | IV Rozbiór Polski | Kampania obronna 1939 | Polendfeldzug 1939 | Polish Campaign 1939 | Feldzug in Polen 1939

Strona główna 

  

Forum

  

Artykuły 

  

Bitwy i potyczki

  

Organizacja

  

Uzbrojenie

  

Biografie

  

Galerie

   Odwiedź nasz profil na Facebooku i zostań naszym fanem!  

 Kontakt 


D-Day. Bitwa o Normandię

Kliknij aby powiększyć

Antony Beevor
Tłumaczenie: Magdalena Komorowska

Oprawa twarda z obwolutą
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-240-1354-8
Format: 150x235
Ilość stron: 600
Wydawnictwo: Znak

Po lekturze wcześniejszych książek Beevora można się spodziewać, że D-Day będzie prawdziwym rarytasem i tak też jest w rzeczywistości! Autor oparł swoją książkę na bardzo dokładnych badaniach ponad 30 archiwów w 6 krajach. Wiele nieznanych dotychczas dokumentów rzuca nowe światło na wydarzenia w Normandii i sprawia, że książka Antonego Beevora jest jednym z najlepszych opracowań tematu.

Książka jest szczegółową analizą inwazji, w której udział wzięło ze strony aliantów około 3 miliony ludzi. Operacja - choć tak dużych rozmiarów - zaskoczyła Niemców co do miejsca oraz czasu jej rozpoczęcia. Ich późniejszy bardzo silny opór nie pozwolił już jednak zatrzymać rozpędzonej machiny. Ciężkie i brutalne walki doprowadziły do dużych zniszczeń w północno-zachodniej Francji, która przez poprzednie lata wojny nie została dotknięta wojenną pożogą.

D-Day jest nie tylko znakomitym opracowaniem historycznym ale również dziełem, które wciąga czytelnikó barwną fabułą i realistycznym obrazem toczonych walk.

"Jedną z mocnych stron Beevora jest umiejętność opisania codziennego życia zwykłych żołnierzy: jedzenia, pogody, zapachu, nastrojów, lęków... Prawdopodobnie to czyni D-Day tak świetną książką". USA Today

space

Zachowaj przeszłość
Nie pozwól aby wspomnienia Twoich bliskich uległy zapomnieniu, a rodzinne archiwum bezpowrotnie przepadło! Spisz relacje swoich bliskich, zeskanuj zdjęcia i dokumenty, a my je opublikujemi i zachowamy dla przyszłych pokoleń.
Rekrutacja do naszej załogi!
Jeżeli interesujesz się historią kampanii wrześniowej, uzbrojeniem, itp. i chciałbyś spróbować swoich sił w pisaniu artykułów na tematy z nimi związane, to skontaktuj się z nami. 
 
Tagi: obrona Warszawy rekonstrukcje 1939 katyń agresja zsrr bitwa pod Mławą bitwa nad Bzurą bitwa pod Mokrą bitwa pod Wizną obrona Westerplatte bitwa w Borach Tucholskich bitwa pod Kockiem 7tp tks kalendarium 1939 bitwa pod Szackiem i Wytycznem organizacja Wojska Polskiego 1939 uzbrojenie niemieckie 17 września uzbrojenie zsrr
 
space
Kampania Wrześniowa 1939 Copyright © 1997-2018      Mapa portalu   |   Kontakt   |   § Zastrzeżenia prawne 
space