space
 
Kampania Wrześniowa 1939 | Wojna Obronna 1939 | IV Rozbiór Polski | Kampania obronna 1939 | Polendfeldzug 1939 | Polish Campaign 1939 | Feldzug in Polen 1939

Strona główna 

  

Forum

  

Artykuły 

  

Bitwy i potyczki

  

Organizacja

  

Uzbrojenie

  

Biografie

  

Galerie

   Odwiedź nasz profil na Facebooku i zostań naszym fanem!  

 Kontakt 


Klęska

Kliknij aby powiększyć

Wiktor Suworow
Tłumaczenie: Anna Pawłowska

ISBN: 978-83-7510-454-7
Liczba stron: 416
Wymiary: 130 x 200 mm
Wydawnictwo Rebis

Dom Wydawniczy Rebis wydał piątą część serii Wiktora Suworowa pt. "Klęska". Poprzednie tytuły to "Lodołamacz", "Dzień "M", "Ostatnia republika" i "Ostatnia defilada". Autor przedstawia odmienną dla propagandy ZSRR wizję Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Stawia na równi z Hitlerem Stalona oraz jego pomagierów. Przedstawia interpretację zachowanych dokumentów archiwalnych, z której wynika, że Stalin z pełną premedytacją przyczynił się do wybuchu drugiej wojny światowej na równi z Hitlerem jednocześnie rozpowszechniając propagandowy wizerunek siebie jako obrońcy pokoju na świecie.

Wiktor Suworow - właściwie Władimir Bogdanowicz Rezun - to znany rosyjski pisarz i historyk. Ukończył Wojskową Akademię Dyplomatyczną w Moskwie, a następnie był rezydentem GRU w Genewie. Po ucieczce do Wielkiej Brytanii został zaocznie skazany na karę śmierci. Wyroku - mimo rozpadu ZSRR - do dziś nie uchylono. Dom Wydawniczy REBIS opublikował jego Cień zwycięstwa, Cofam wypowiedziane słowa, Akwarium i Wyzwolicieli oraz cykl historyczny, który rozpoczął Lodołamacz, a kontynuowały Dzień "M", Ostatnia republika i Ostatnia defilada. Prezentowana po raz pierwszy w Polsce Klęska to kolejna część tego cyklu.

space

Zachowaj przeszłość
Nie pozwól aby wspomnienia Twoich bliskich uległy zapomnieniu, a rodzinne archiwum bezpowrotnie przepadło! Spisz relacje swoich bliskich, zeskanuj zdjęcia i dokumenty, a my je opublikujemi i zachowamy dla przyszłych pokoleń.
Rekrutacja do naszej załogi!
Jeżeli interesujesz się historią kampanii wrześniowej, uzbrojeniem, itp. i chciałbyś spróbować swoich sił w pisaniu artykułów na tematy z nimi związane, to skontaktuj się z nami. 
 
Tagi: obrona Warszawy rekonstrukcje 1939 katyń agresja zsrr bitwa pod Mławą bitwa nad Bzurą bitwa pod Mokrą bitwa pod Wizną obrona Westerplatte bitwa w Borach Tucholskich bitwa pod Kockiem 7tp tks kalendarium 1939 bitwa pod Szackiem i Wytycznem organizacja Wojska Polskiego 1939 uzbrojenie niemieckie 17 września uzbrojenie zsrr
 
space
Kampania Wrześniowa 1939 Copyright © 1997-2018      Mapa portalu   |   Kontakt   |   § Zastrzeżenia prawne 
space