space
 
Kampania Wrześniowa 1939 | Wojna Obronna 1939 | IV Rozbiór Polski | Kampania obronna 1939 | Polendfeldzug 1939 | Polish Campaign 1939 | Feldzug in Polen 1939

Strona główna 

  

Forum

  

Artykuły 

  

Bitwy i potyczki

  

Organizacja

  

Uzbrojenie

  

Biografie

  

Galerie

   Odwiedź nasz profil na Facebooku i zostań naszym fanem!  

 Kontakt 


Kobiety wypędzone. Opowieść o zemście zwycięzców

Kliknij aby powiększyć

Marianne Weber
przeklad: Grzegorz Kowalski

ISBN: 978-83-60383-54-4
EAN: 9788360383544
rok wydania: 2008
nr wydania: 1
oprawa: miękka
il. stron: 440
Wydawnictwo: Replika

Kobiety opowiadają o straszliwej sile ludzkiego odwetu. Zbiór przepełnionych cierpieniem relacji, historycznych dokumentów. Historia o okrucieństwie i udrękach. Historia o złu będącym bezpośrednią konsekwencją wcześniejszych krzywd. Opowieść o zemście zwycięzców.

Janne Gunter z Przedmowy do "Wypędzonych kobiet"
"[...] walczymy tu o ludzką godność i musimy wznieść się ponad nienawiść między narodami i chęć zemsty, aby odbudować to, co zarówno rządzące, jak i upadłe ideologie wciąż próbują zniszczyć." 
Znajdujemy się - u początków nowego tysiąclecia - w czasach przełomu. Trzeba uporać się z tym w sobie, z czym się jeszcze nie uporaliśmy. I nie jest to przypadek, albo jakkolwiek by to nazwać, że pewne sprawy wychodzą na światło dzienne właśnie teraz. Z wielu stron jesteśmy konfrontowani z wojną i terrorem.
Lepiej nie uciekać przed tymi tematami, nawet jeśli nasze społeczeństwo jest tak skonstruowane, że łatwo unikać i zapominać.
W wielu miejscach świata znów wybuchają wojny. Kto nie unika tego tematu, zajmuje się także kwestią ucieczki i wypędzeń. Bo dwubiegunowość budowy naszego świata polega na tym, że aby zbliżyć się do pokoju, musimy uporać się z kwestią wojny.

space

Zachowaj przeszłość
Nie pozwól aby wspomnienia Twoich bliskich uległy zapomnieniu, a rodzinne archiwum bezpowrotnie przepadło! Spisz relacje swoich bliskich, zeskanuj zdjęcia i dokumenty, a my je opublikujemi i zachowamy dla przyszłych pokoleń.
Rekrutacja do naszej załogi!
Jeżeli interesujesz się historią kampanii wrześniowej, uzbrojeniem, itp. i chciałbyś spróbować swoich sił w pisaniu artykułów na tematy z nimi związane, to skontaktuj się z nami. 
 
Tagi: obrona Warszawy rekonstrukcje 1939 katyń agresja zsrr bitwa pod Mławą bitwa nad Bzurą bitwa pod Mokrą bitwa pod Wizną obrona Westerplatte bitwa w Borach Tucholskich bitwa pod Kockiem 7tp tks kalendarium 1939 bitwa pod Szackiem i Wytycznem organizacja Wojska Polskiego 1939 uzbrojenie niemieckie 17 września uzbrojenie zsrr
 
space
Kampania Wrześniowa 1939 Copyright © 1997-2018      Mapa portalu   |   Kontakt   |   § Zastrzeżenia prawne 
space