space
 
Kampania Wrześniowa 1939 | Wojna Obronna 1939 | IV Rozbiór Polski | Kampania obronna 1939 | Polendfeldzug 1939 | Polish Campaign 1939 | Feldzug in Polen 1939

Strona główna 

  

Forum

  

Artykuły 

  

Bitwy i potyczki

  

Organizacja

  

Uzbrojenie

  

Biografie

  

Galerie

   Odwiedź nasz profil na Facebooku i zostań naszym fanem!  

 Kontakt 


Mannerheim. Prezydent, żołnierz, szpieg

Kliknij aby powiększyć

Jonathan Clements
Dagny Kurdwanowska oraz Piotr Gebethner

ISBN: 978-83-76740-72-0
rok wydania: 2010
nr wydania: 1
oprawa: miękka
il. stron: 334
Wydawnictwo Replika

Biografia Mannerheima, autorstwa brytyjczyka Jonathana Clementsa, to wciągająca opowieść przygodowa. Wiele wątków dotczących podróży po Azji porusza jako pierwszy. Mannerheim był jedną z najwybitniejszych postaci w historii XX wieku i jest symbolem niepodległości Finlandii. Jako młody fiński oficer w szeregach carskiej armii był świadkiem koronacji ostatniego monarchy Rosji. Wykazał się niebywałym poświęceniem w wojnie rosyjsko-japońskiej.  

Podając się za szwedzkiego antropologa, spędził dwa lata jako tajny agent w Azji, biorąc udział w operacji "Wielka gra". Podróżując konno po Chinach, znalazł też czas, by nauczyć 13. Dalaj Lamę, obsługi pistoletu i zinfiltrować japońską marynarkę wojenną. Cudem uszedł z życiem po wybuchu rewolucji październikowej, po czym stanął na czele antyrosyjskiego ruchu oporu podczas lokalnego powstania i wojny domowej. Powrócił jako dowódca w najczarniejszej dla swojego kraju  godzinie, prowadząc do boju fińską armię podczas wojny zimowej.  W 1944 został wybrany prezydentem Finlandii.

Jonathan Clements jest autorem biografii Mao Tse Tunga, Marco Polo, a ostatnio także chińskiego polityka Wellingtona Koo oraz księcia Saionji, które ukazały się w serii Makers of the Modern World. Mieszka i pracuje w Finlandii oraz w Londynie.

space

Zachowaj przeszłość
Nie pozwól aby wspomnienia Twoich bliskich uległy zapomnieniu, a rodzinne archiwum bezpowrotnie przepadło! Spisz relacje swoich bliskich, zeskanuj zdjęcia i dokumenty, a my je opublikujemi i zachowamy dla przyszłych pokoleń.
Rekrutacja do naszej załogi!
Jeżeli interesujesz się historią kampanii wrześniowej, uzbrojeniem, itp. i chciałbyś spróbować swoich sił w pisaniu artykułów na tematy z nimi związane, to skontaktuj się z nami. 
 
Tagi: obrona Warszawy rekonstrukcje 1939 katyń agresja zsrr bitwa pod Mławą bitwa nad Bzurą bitwa pod Mokrą bitwa pod Wizną obrona Westerplatte bitwa w Borach Tucholskich bitwa pod Kockiem 7tp tks kalendarium 1939 bitwa pod Szackiem i Wytycznem organizacja Wojska Polskiego 1939 uzbrojenie niemieckie 17 września uzbrojenie zsrr
 
space
Kampania Wrześniowa 1939 Copyright © 1997-2018      Mapa portalu   |   Kontakt   |   § Zastrzeżenia prawne 
space