space
 
Kampania Wrześniowa 1939 | Wojna Obronna 1939 | IV Rozbiór Polski | Kampania obronna 1939 | Polendfeldzug 1939 | Polish Campaign 1939 | Feldzug in Polen 1939

Strona główna 

  

Forum

  

Artykuły 

  

Bitwy i potyczki

  

Organizacja

  

Uzbrojenie

  

Biografie

  

Galerie

   Odwiedź nasz profil na Facebooku i zostań naszym fanem!  

 Kontakt 


Obcy element. Dramatyczne losy oficera KGB w walce o wyjaśnienie zbrodni katyńskiej

Kliknij aby powiększyć

Oleg Zakirov
Tłumaczenie: Jerzy Redlich

ISBN: 978-83-7301-992-8
Liczba stron: 296
Wymiary: 150 x 225 mm
Oprawa: twarda
Dom Wydawniczy Rebis

Niezwykła książka autorstwa byłego majora KGB, pół Rosjanina i pół Uzbeka, który przeprowadził własne śledztwo w sprawie zbrodni katyńskiej. Ulegając wpływom pierestrojki i nie mogąc pogodzić się z sowieckim reżimem próbował poznać prawdę. Przesłuchiwał ostatnich świadków masakry i zadawał trudne pytania. Postępował wbrew obowiązującym zakazom swoich przełożonych. Efektem jego działań było wyrzucenie z sowieckich służb bezpieczeństwa i inne prześladowania. Nie znalazł w tamtej sytuacji pomocy także w Polsce z niezrozumiałych względów. W książce poruszono także temat Afganistanu i obecności wojsk radzieckich w tym kraju oraz różne aspekty wewnętrznej organizacji KGB.

space

Zachowaj przeszłość
Nie pozwól aby wspomnienia Twoich bliskich uległy zapomnieniu, a rodzinne archiwum bezpowrotnie przepadło! Spisz relacje swoich bliskich, zeskanuj zdjęcia i dokumenty, a my je opublikujemi i zachowamy dla przyszłych pokoleń.
Rekrutacja do naszej załogi!
Jeżeli interesujesz się historią kampanii wrześniowej, uzbrojeniem, itp. i chciałbyś spróbować swoich sił w pisaniu artykułów na tematy z nimi związane, to skontaktuj się z nami. 
 
Tagi: obrona Warszawy rekonstrukcje 1939 katyń agresja zsrr bitwa pod Mławą bitwa nad Bzurą bitwa pod Mokrą bitwa pod Wizną obrona Westerplatte bitwa w Borach Tucholskich bitwa pod Kockiem 7tp tks kalendarium 1939 bitwa pod Szackiem i Wytycznem organizacja Wojska Polskiego 1939 uzbrojenie niemieckie 17 września uzbrojenie zsrr
 
space
Kampania Wrześniowa 1939 Copyright © 1997-2018      Mapa portalu   |   Kontakt   |   § Zastrzeżenia prawne 
space