space
 
Kampania Wrześniowa 1939 | Wojna Obronna 1939 | IV Rozbiór Polski | Kampania obronna 1939 | Polendfeldzug 1939 | Polish Campaign 1939 | Feldzug in Polen 1939

Strona główna 

  

Forum

  

Artykuły 

  

Bitwy i potyczki

  

Organizacja

  

Uzbrojenie

  

Biografie

  

Galerie

   Odwiedź nasz profil na Facebooku i zostań naszym fanem!  

 Kontakt 


Oprawcy z Katynia

Kliknij aby powiększyć

Władimir Abarinow
tłum. Walentyna Dworak i Klaudia Rumińska

tytuł oryginalny: Katynskij labirynt
Ilość stron: 344
Okładka: Twarda
ISBN: 978-83-240-0792-9
Wydawca: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak

O zbrodni katyńskiej pisano wiele. Wiemy, że rozkaz wydali Stalin i Beria. Wiemy, gdzie i kiedy zamordowano naszych oficerów i policjantów. Ale kto strzelał? Kto pilnował, wiózł na miejsce kaźni? Kto zacierał ślady i ukrywał prawdę?

Dzięki książce rosyjskiego dziennikarza Władimira Abarinowa, który przeprowadził własne dochodzenie w sprawie zbrodni katyńskiej, poznamy z imienia i nazwiska czekistów, którzy wykonali rozkaz zamordowania Polaków. Jak po nitce do kłębka dotrzemy do ich mocodawców. Będziemy śledzić koleje losu katyńskiej tajemnicy od momentu jej ujawnienia. Przeczytamy o próbach zrzucenia odpowiedzialności na nazistów. Poznamy losy kłamstw na temat zbrodni w powojennym ZSRR oraz kulisy współczesnego zamknięcia sprawy w rosyjskich archiwach. Temu pasjonującemu zapisowi śledztwa towarzyszą cytaty z dokumentów i obszerne relacje świadków.

Książka ukazała się w 1991 roku w Związku Radzieckim (sic!) oraz w USA w nowojorskim wydawnictwie Hippocrene w roku 1993. Polskie wydanie uzupełnione jest o nowy rozdział napisany w 2006 roku oraz o nową przedmowę autora. W książce znajdzie się też dodatek historyczny autorstwa Anny Dzienkiewicz (Ośrodek Karta) i Daniela Boćkowskiego (Instytut Historii PAN).

space

Zachowaj przeszłość
Nie pozwól aby wspomnienia Twoich bliskich uległy zapomnieniu, a rodzinne archiwum bezpowrotnie przepadło! Spisz relacje swoich bliskich, zeskanuj zdjęcia i dokumenty, a my je opublikujemi i zachowamy dla przyszłych pokoleń.
Rekrutacja do naszej załogi!
Jeżeli interesujesz się historią kampanii wrześniowej, uzbrojeniem, itp. i chciałbyś spróbować swoich sił w pisaniu artykułów na tematy z nimi związane, to skontaktuj się z nami. 
 
Tagi: obrona Warszawy rekonstrukcje 1939 katyń agresja zsrr bitwa pod Mławą bitwa nad Bzurą bitwa pod Mokrą bitwa pod Wizną obrona Westerplatte bitwa w Borach Tucholskich bitwa pod Kockiem 7tp tks kalendarium 1939 bitwa pod Szackiem i Wytycznem organizacja Wojska Polskiego 1939 uzbrojenie niemieckie 17 września uzbrojenie zsrr
 
space
Kampania Wrześniowa 1939 Copyright © 1997-2018      Mapa portalu   |   Kontakt   |   § Zastrzeżenia prawne 
space