space
 
Kampania Wrześniowa 1939 | Wojna Obronna 1939 | IV Rozbiór Polski | Kampania obronna 1939 | Polendfeldzug 1939 | Polish Campaign 1939 | Feldzug in Polen 1939

Strona główna 

  

Forum

  

Artykuły 

  

Bitwy i potyczki

  

Organizacja

  

Uzbrojenie

  

Biografie

  

Galerie

   Odwiedź nasz profil na Facebooku i zostań naszym fanem!  

 Kontakt 


Orzeł biały, czerwona gwiazda. Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920

Kliknij aby powiększyć

Norman Davies

e-book
Wydawca: Woblink

Ukazał się pierwszy na świecie multibook Normana Daviesa Orzeł biały, czerwona gwiazda. Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920. Orzeł biały, czerwona gwiazda został wydany w formie tzw. multibooka, czyli elektronicznej książki zawierającej materiały multimedialne, m.in. powiększane zdjęcia, elementy wideo, animowane mapy, odgłosy pól bitew czy głos narratora.

- Od dawna marzyłem o książce, która dawałaby czytelnikowi coś więcej niż sam tekst, np. animacje, elementy dźwiękowe czy narratora. Sam próbowałem wprowadzać do książek historycznych teksty piosenek czy ilustracje. Zawsze jednak miałem poczucie niedosytu - mówi prof. Norman Davies. - Nareszcie mam przed sobą książkę, która mówi do czytelnika i wchodzi z nim w interakcję. Szczerze kibicuję takim przedsięwzięciom i wierzę, że to właśnie nowy kierunek, w jakim zmierza książka - dodaje autor Powstania '44.

Multimedialny e-book Normana Daviesa to zupełnie nowy produkt. Jest to pierwsza tego typu publikacja historyczna w Polsce i na świecie. Cały multibook wraz z materiałami, które twórcy e-publikacji wprowadzili do książki to efekt wielu miesięcy wspólnej pracy redaktorów, historyka, programistów, grafików, lektorów i animatorów, którzy spotkali się przy tym projekcie i stworzyli coś, czego nikt inny jeszcze nie zrobił. - Osobiście jestem przekonany, że takie projekty prowadzą nas w kierunku rynku e-booków przyszłości. Sprzedaż książek, które są elektronicznym odpowiednikiem książek papierowych i niczym się od nich poza tym nie różnią, można traktować co najwyżej jako wersję 1.0 tego rynku. Taki stan rzeczy akceptowalny jest dla beletrystyki i właściwie na tym koniec - mówi Robert Chojnacki, twórca platformy Woblink i specjalista z zakresu nowych technologii.

Multibook zawiera 16 powiększanych map, 5 galerii typu slideshow, 4 mapy multimedialne.

 

Norman Davies urodził się w 1939 roku w Bolton w północnej Anglii. Studiował w Oksfordzie, Grenoble, Perugii i Sussex. Doktorat uzyskał na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez lata związany ze School of Slavonic and East European Studies przy Uniwersytecie w Londynie. Wykładał na najważniejszych światowych uniwersytetach: Cambridge, Columbii, McGill, Hokkaido, Stanfordzie, Harvardzie, w Adelajdzie i Oksfordzie. Jest członkiem Akademii Brytyjskiej i członkiem korespondentem Akademii Umiejętności w Krakowie. Pełni funkcję Elmosinator Princialis Katedry UNESCO przy UJ. Jako professor emeritus Uniwersytetu w Londynie oraz honorary fellow oksfordzkiego St. Anthony's College poświęca swój czas na pisanie książek.

W 1984 roku Norman Davies odebrał z rąk prezydenta Raczyńskiego Krzyż Kawalerski Polonia Restituta. Uhonorowano go też najwyższym stopniem Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Krzyżem Wielkim. Królowa Elżbieta II odznaczyła go Orderem św. Michała i św. Jerzego. Jest honorowym obywatelem Krakowa, Wrocławia, Lublina i Warszawy. Doktoraty honoris causa otrzymał od uniwersytetów: w Sussex, Jagiellońskiego, Gdańskiego, Marii Curie-Skłodowskiej i Warszawskiego. Jest honorowym członkiem Związku Powstańców Warszawskich.

space

Zachowaj przeszłość
Nie pozwól aby wspomnienia Twoich bliskich uległy zapomnieniu, a rodzinne archiwum bezpowrotnie przepadło! Spisz relacje swoich bliskich, zeskanuj zdjęcia i dokumenty, a my je opublikujemi i zachowamy dla przyszłych pokoleń.
Rekrutacja do naszej załogi!
Jeżeli interesujesz się historią kampanii wrześniowej, uzbrojeniem, itp. i chciałbyś spróbować swoich sił w pisaniu artykułów na tematy z nimi związane, to skontaktuj się z nami. 
 
Tagi: obrona Warszawy rekonstrukcje 1939 katyń agresja zsrr bitwa pod Mławą bitwa nad Bzurą bitwa pod Mokrą bitwa pod Wizną obrona Westerplatte bitwa w Borach Tucholskich bitwa pod Kockiem 7tp tks kalendarium 1939 bitwa pod Szackiem i Wytycznem organizacja Wojska Polskiego 1939 uzbrojenie niemieckie 17 września uzbrojenie zsrr
 
space
Kampania Wrześniowa 1939 Copyright © 1997-2018      Mapa portalu   |   Kontakt   |   § Zastrzeżenia prawne 
space