space
 
Kampania Wrześniowa 1939 | Wojna Obronna 1939 | IV Rozbiór Polski | Kampania obronna 1939 | Polendfeldzug 1939 | Polish Campaign 1939 | Feldzug in Polen 1939

Strona główna 

  

Forum

  

Artykuły 

  

Bitwy i potyczki

  

Organizacja

  

Uzbrojenie

  

Biografie

  

Galerie

   Odwiedź nasz profil na Facebooku i zostań naszym fanem!  

 Kontakt 


Piekło Pacyfiku

Kliknij aby powiększyć

Sledge Eugene B.
tłumaczenie: Władysław Jeżewski

Wydawca: Magnum
Ilość stron: 328
Format: 165 x 235 mm
Oprawa: broszurowa
ISBN: 978-83-89656-57-5
Data wydania: 4 marca 2010

Książka uważana za jedną z najlepszych osobistych relacji o wojnie, należąca już do kanonu literatury wojennej. Powstała ze sporządzanych na gorąco zapisków w czasie krwawych walk z Japończykami na Peleliu i Okinawie, w których E.B.Sledge brał udział jako żołnierz amerykańskiej piechoty morskiej.

Na podstawie między innymi jego wspomnień został zrealizowany najnowszy 10-odcinkowy serial telewizji HBO Pacyfik, przedstawiający walki w tamtym rejonie świata i wojenne losy trzech amerykańskich żołnierzy, wśród nich autora tej książki. Twórcami serialu są Tom Hanks, Steven Spielberg i Gary Goetzman, producenci głośnego serialu HBO Kompania braci.

Tom Hanks: E. B. Sledge stał się więcej niż legendą. Przedstawił wszystkie skrajności wojny na Pacyfiku - koszmar, koleżeństwo, banał i niezwykłość - w kategoriach, które my, zwykli śmiertelnicy, jesteśmy w stanie zrozumieć.

Ken Burns, twórca serialu telewizyjnego The War: W całej literaturze poświęconej drugiej wojnie światowej nie ma bardziej realistycznych i poruszających wspomnień. Jest w nich prawdziwa wojna: brutalna, pozbawiona sentymentalizmu lub fałszywego patriotyzmu.

John Keegan: Spośród tysięcy opowieści żołnierzy urzekła mnie jedna, z wojny na Pacyfiku... Wspomnienia Sledge'a to jeden z najbardziej pasjonujących dokumentów w literaturze wojennej.

The New York Review of Books: Jedne z najlepszych wspomnień, jakie napisano o jakiejkolwiek wojnie. Paul Fussell Ze wszystkich książek o wojnie na wyspach Pacyfiku ta jest najbliższa arcydziełu.

space

Zachowaj przeszłość
Nie pozwól aby wspomnienia Twoich bliskich uległy zapomnieniu, a rodzinne archiwum bezpowrotnie przepadło! Spisz relacje swoich bliskich, zeskanuj zdjęcia i dokumenty, a my je opublikujemi i zachowamy dla przyszłych pokoleń.
Rekrutacja do naszej załogi!
Jeżeli interesujesz się historią kampanii wrześniowej, uzbrojeniem, itp. i chciałbyś spróbować swoich sił w pisaniu artykułów na tematy z nimi związane, to skontaktuj się z nami. 
 
Tagi: obrona Warszawy rekonstrukcje 1939 katyń agresja zsrr bitwa pod Mławą bitwa nad Bzurą bitwa pod Mokrą bitwa pod Wizną obrona Westerplatte bitwa w Borach Tucholskich bitwa pod Kockiem 7tp tks kalendarium 1939 bitwa pod Szackiem i Wytycznem organizacja Wojska Polskiego 1939 uzbrojenie niemieckie 17 września uzbrojenie zsrr
 
space
Kampania Wrześniowa 1939 Copyright © 1997-2018      Mapa portalu   |   Kontakt   |   § Zastrzeżenia prawne 
space