space
 
Kampania Wrześniowa 1939 | Wojna Obronna 1939 | IV Rozbiór Polski | Kampania obronna 1939 | Polendfeldzug 1939 | Polish Campaign 1939 | Feldzug in Polen 1939

Strona główna 

  

Forum

  

Artykuły 

  

Bitwy i potyczki

  

Organizacja

  

Uzbrojenie

  

Biografie

  

Galerie

   Odwiedź nasz profil na Facebooku i zostań naszym fanem!  

 Kontakt 


Piękna Bestia. Zbrodnie SS Aufseherin Irmy Grese

Kliknij aby powiększyć

Daniel Patrick Brown

Tłumaczenie: Jan S. Zaus

 

Wydawnictwo: Replika
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7674-047-8
Stron: 212
Wymiary: 145x202

Irma Grese - jedna z najokrutniejszych zbrodniarek II wojny światowej, członkini personelu pomocniczego SS i strażniczka w niemieckich obozach koncentracyjnych (m.in. Ravensbrück i Auschwitz-Birkenau) jest bohaterką książki "Piękna bestia". Przydomek taki nadały jej więźniarki obozu w Brzezince z uwagi na kontrast niezwykłej urody z głębokim okrucieństwem. Autor opowiada historię Niemki, która uległa nazistowskiej indoktrynacji i stała się jedną z najokrutniejszych funkcjonariuszek SS. Uświadamia nam to, że nazistowskie zbrodnie to nie dzieło tylko okrutnych mężczyzn, ale również i kobiet. W 1943  Irma Grese została skierowana do Auschwitz-Birkenau, gdzie pełniła funkcję zastępczyni głównej nadzorczyni obozu kobiecego w Brzezince. Aresztowana w  kwietniu 1945, osądzona w tzw. procesie Bergen-Belsen i stracona w grudniu 1945.

space

Zachowaj przeszłość
Nie pozwól aby wspomnienia Twoich bliskich uległy zapomnieniu, a rodzinne archiwum bezpowrotnie przepadło! Spisz relacje swoich bliskich, zeskanuj zdjęcia i dokumenty, a my je opublikujemi i zachowamy dla przyszłych pokoleń.
Rekrutacja do naszej załogi!
Jeżeli interesujesz się historią kampanii wrześniowej, uzbrojeniem, itp. i chciałbyś spróbować swoich sił w pisaniu artykułów na tematy z nimi związane, to skontaktuj się z nami. 
 
Tagi: obrona Warszawy rekonstrukcje 1939 katyń agresja zsrr bitwa pod Mławą bitwa nad Bzurą bitwa pod Mokrą bitwa pod Wizną obrona Westerplatte bitwa w Borach Tucholskich bitwa pod Kockiem 7tp tks kalendarium 1939 bitwa pod Szackiem i Wytycznem organizacja Wojska Polskiego 1939 uzbrojenie niemieckie 17 września uzbrojenie zsrr
 
space
Kampania Wrześniowa 1939 Copyright © 1997-2018      Mapa portalu   |   Kontakt   |   § Zastrzeżenia prawne 
space