space
 
Kampania Wrześniowa 1939 | Wojna Obronna 1939 | IV Rozbiór Polski | Kampania obronna 1939 | Polendfeldzug 1939 | Polish Campaign 1939 | Feldzug in Polen 1939

Strona główna 

  

Forum

  

Artykuły 

  

Bitwy i potyczki

  

Organizacja

  

Uzbrojenie

  

Biografie

  

Galerie

   Odwiedź nasz profil na Facebooku i zostań naszym fanem!  

 Kontakt 


Uwaga! Czołgi! Przygotowanie do obrony przeciwpancernej w Wojsku Polskim w latach trzydziestych XX wieku

Kliknij aby powiększyć

Tymoteusz Pawłowski

ISBN 978-83-7441-77-5
Format A5 14,8 X 21,0 cm
Rok wydania 2006
Stron 192
Wydawnictwo: Adam Marszałek
Treść książki jest w istocie szersza niż wskazywałby na to jej tytuł. Oto bowiem w pięciu rozdziałach Tymoteusz Pawłowski zawarł następujące zagadnienia. W rozdziale pierwszym omówił doświadczenia z użycia w walce pierwszych czołgów, zarówno w okresie I wojny światowej, jak i w konfliktach lokalnych w okresie międzywojennym, przede wszystkim podczas wojny domowej w Hiszpanii.

Rozwój techniki pancernej po zakończeniu I wojny światowej, a więc w latach dwudziestych przedstawił Autor w rozdziale drugim.

Rozdział trzeci został poświęcony omówieniu problematyki obrony przeciwpancernej, jaką w okresie międzywojennym podnoszono na łamach części prasy wojskowej.

Materiałowe i organizacyjne przygotowania obrony przeciwpancernej to treści kolejnego rozdziału.

Wreszcie ostatni, rozdział piąty, dotyczy omówienia spraw obrony przeciwpancernej w polskich regulaminach i pracach teoretyczno-wojskowych.

Z recenzji dr. hab. Macieja Szczurowskiego, prof. AŚ

space

Zachowaj przeszłość
Nie pozwól aby wspomnienia Twoich bliskich uległy zapomnieniu, a rodzinne archiwum bezpowrotnie przepadło! Spisz relacje swoich bliskich, zeskanuj zdjęcia i dokumenty, a my je opublikujemi i zachowamy dla przyszłych pokoleń.
Rekrutacja do naszej załogi!
Jeżeli interesujesz się historią kampanii wrześniowej, uzbrojeniem, itp. i chciałbyś spróbować swoich sił w pisaniu artykułów na tematy z nimi związane, to skontaktuj się z nami. 
 
Tagi: obrona Warszawy rekonstrukcje 1939 katyń agresja zsrr bitwa pod Mławą bitwa nad Bzurą bitwa pod Mokrą bitwa pod Wizną obrona Westerplatte bitwa w Borach Tucholskich bitwa pod Kockiem 7tp tks kalendarium 1939 bitwa pod Szackiem i Wytycznem organizacja Wojska Polskiego 1939 uzbrojenie niemieckie 17 września uzbrojenie zsrr
 
space
Kampania Wrześniowa 1939 Copyright © 1997-2018      Mapa portalu   |   Kontakt   |   § Zastrzeżenia prawne 
space