space
 
Kampania Wrześniowa 1939 | Wojna Obronna 1939 | IV Rozbiór Polski | Kampania obronna 1939 | Polendfeldzug 1939 | Polish Campaign 1939 | Feldzug in Polen 1939

Strona główna 

  

Forum

  

Artykuły 

  

Bitwy i potyczki

  

Organizacja

  

Uzbrojenie

  

Biografie

  

Galerie

   Odwiedź nasz profil na Facebooku i zostań naszym fanem!  

 Kontakt 


Żądło Genowefy, L- jak Lucy

Kliknij aby powiększyć

Janusz Meissner

Rok wydania: 2009
Stron: 360
Oprawa: broszura
Format: 155x235
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
ISBN: 978-83-7506-393-6

Dwie powieści historyczne w jednym wydaniu! Janusz Meissner, wykorzystując swoje doświadczenie pilota, przedstawił barwne, humorystyczne i osadzone w realiach wojny przygody porucznika Herberta. Po przegranej kampanii w Polsce, przedostaniu się przez Rumunię i Francję do Wielkiej Brytanii polscy piloci służyli w wielu dywizjonach bombowych i myśliwskich. Ich udział w walkach przyczynił się wydatnie do wygrania powietrznej bitwy o Anglię, a następnie do zniszczenia potencjału militarnego i przemysłowego Rzeszy.

Wiele już razy w ciągu ostatnich sześćdziesięciu paru lat wypadło upomnieć się o wielką polską przygodę, o rolę polskich lotników w II wojnie światowej. Janusz Meissner, sam zawodowy lotnik po szkole pilotów, mógł napisać fachowe studium historyczne - dał jednakże czytelnikom dwie żywe i barwne powieści: Żądło Genowefy i L- jak Lucy. Po sześćdziesięciu latach odkrywamy w nich wyczyny, atmosferę i ducha tej szczególnej formacji bombowej.
Stefan Bratkowski

Na powieściach Janusza Meissnera wychowało się kilka pokoleń polskich lotników. Brawurowe opisy lotniczych potyczek, uczucia i emocje towarzyszące pilotom podczas podniebnych wojaży sprawiły, że wielu z nas zachwyconych lotniczym światem postanowiło przywdziać stalowe mundury żołnierzy Sił Powietrznych. Gorąco polecam tę lekturę wszystkim czytelnikom, bez względu na wiek, płeć i zainteresowania!
mjr Marcin Rogus, rzecznik prasowy Sił Powietrznych RP

Powieść, mieszając ze sobą fakty i fikcję, okazuje się w rzeczywistości współczesną Odyseją! Każdy amator lotnictwa poczuje, z jakimi emocjami wiążą się nocne bombardowania Niemiec - czym jest lot pod ostrzałem artylerii przeciwlotniczej, w blasku reflektorów lotniskowych, przez burzę magnetyczną. Każda misja "Genowefy" pełna jest wrażeń, za każdym razem przeżycia są nowe i niespodziewane - nawet podczas kolejnego czytania. Zaskakujące, jak ta książka odsłania prawdziwą naturę Polaków.
F. B. Lockhart, "Time & Tide"

Brytyjscy lotnicy zwali ich "szalonymi Polakami", jednakże zagłębiając się w tekst czytelnik zrozumie ich motywacje, pokocha ich wyczyny i w pełni doceni dokonania - wszystko dzięki tej książce.
Marcus Duffield, "New York Herald Tribune"

space

Zachowaj przeszłość
Nie pozwól aby wspomnienia Twoich bliskich uległy zapomnieniu, a rodzinne archiwum bezpowrotnie przepadło! Spisz relacje swoich bliskich, zeskanuj zdjęcia i dokumenty, a my je opublikujemi i zachowamy dla przyszłych pokoleń.
Rekrutacja do naszej załogi!
Jeżeli interesujesz się historią kampanii wrześniowej, uzbrojeniem, itp. i chciałbyś spróbować swoich sił w pisaniu artykułów na tematy z nimi związane, to skontaktuj się z nami. 
 
Tagi: obrona Warszawy rekonstrukcje 1939 katyń agresja zsrr bitwa pod Mławą bitwa nad Bzurą bitwa pod Mokrą bitwa pod Wizną obrona Westerplatte bitwa w Borach Tucholskich bitwa pod Kockiem 7tp tks kalendarium 1939 bitwa pod Szackiem i Wytycznem organizacja Wojska Polskiego 1939 uzbrojenie niemieckie 17 września uzbrojenie zsrr
 
space
Kampania Wrześniowa 1939 Copyright © 1997-2018      Mapa portalu   |   Kontakt   |   § Zastrzeżenia prawne 
space