space
 
Kampania Wrześniowa 1939 | Wojna Obronna 1939 | IV Rozbiór Polski | Kampania obronna 1939 | Polendfeldzug 1939 | Polish Campaign 1939 | Feldzug in Polen 1939

Strona główna 

  

Forum

  

Artykuły 

  

Bitwy i potyczki

  

Organizacja

  

Uzbrojenie

  

Biografie

  

Galerie

   Odwiedź nasz profil na Facebooku i zostań naszym fanem!  

 Kontakt 


Recenzja książki "Wyklęte życiorysy"

Pełny opis książki

Książka "Wyklęte życiorysy" to historia o zapomnianych bohaterach. O ludziach, o których próbowano milczeć.  Rzucano na nich oskarżenia i pomówienia, uznano ich za wrogów ustroju.

W książce tej ukazano prawdę o ich  losach, miejscach ich pochówku. Zawarte są tutaj życiorysy takich osób jak: kapitan Franciszek Dąbrowski - obrońca Westerplatte czy sportowiec Julian Gruner. Autorzy Jolanta Drużyńska  i Stanisław M. Jankowski pokazują, że próbowano milczeć o ich bohaterstwie i odwadze.

"Wyklęte Życiorysy" to także opowieść o dzielnych kobietach. To one z uporem, choć wbrew władzom, prowadziły poszukiwania swych mężów, ojców lub braci. Walczyły o to by pamięć ich nazwiskach wciąż była żywa. By znalazły się w podręcznikach, na tablicach pamiątkowych i pomnikach.

Katarzyna Borawska

space

Zachowaj przeszłość
Nie pozwól aby wspomnienia Twoich bliskich uległy zapomnieniu, a rodzinne archiwum bezpowrotnie przepadło! Spisz relacje swoich bliskich, zeskanuj zdjęcia i dokumenty, a my je opublikujemi i zachowamy dla przyszłych pokoleń.
Rekrutacja do naszej załogi!
Jeżeli interesujesz się historią kampanii wrześniowej, uzbrojeniem, itp. i chciałbyś spróbować swoich sił w pisaniu artykułów na tematy z nimi związane, to skontaktuj się z nami. 
 
Tagi: obrona Warszawy rekonstrukcje 1939 katyń agresja zsrr bitwa pod Mławą bitwa nad Bzurą bitwa pod Mokrą bitwa pod Wizną obrona Westerplatte bitwa w Borach Tucholskich bitwa pod Kockiem 7tp tks kalendarium 1939 bitwa pod Szackiem i Wytycznem organizacja Wojska Polskiego 1939 uzbrojenie niemieckie 17 września uzbrojenie zsrr
 
space
Kampania Wrześniowa 1939 Copyright © 1997-2018      Mapa portalu   |   Kontakt   |   § Zastrzeżenia prawne 
space